Zpět na » Synot liga » Teplice - Olomouc 1:1 (1:0)

Synot liga - Teplice - Olomouc 1:1 (1:0)

Teplice - Olomouc 1:1 (1:0) © Martin Kovařík - Teplice - Olomouc

0

06.04. - Na stadiónu Na Stínadlech dnes přivítaly domácí Teplice Sigmu Olomouc. Domácí museli nutně zvítězit, pokud se chtěli vrátit na třetí tabulky, ze kterého je včera sesadila Ostrava. To se jim však nepodařilo, protože remizovali 1:1.

Trenér Rada ponechal stejnou sestavu jako proti Ostravě, na lavičce tedy zůstal i po karetním distancu se vracející Jiří Sabou.

Žlutomodří vlétli na svého soupeře zhurta, kolem branky Petra Drobisze létalo ze stran velké množství centrů. Po jednom takovém, který vyslal Samir Merzič se hlavou trefil Michal Smejkal - 1:0.

Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ve 12.minutě hlavičkoval do břevna Rosa a následnou dorážku vychytal Smejkalovi hostující brankář.

Zvýšit mohl i znovu nalezený střelec Jun, ocitl se sám před gólmanem, ale ten jeho oblouček vystihl.

Postupem času hosté vyrovnali hru a mohli i skóre, ale Kaščák našel svou střelou v 23.minutě jen náruč Martina Slavíka.

Poté si mužstva dlouho nevypracovala žádnou příležitost, znovu zahrozil až Smejkal těsně před poločasovým hvizdem, když se pokusil tečovat centr těsně před brankářem, to se mu sice povedlo, avšak míč si to zamířil mimo branku.

Svěřenci trenéra Rady se neprobrali ani po poločase, výjmkou sice byly dvě šance Juna, ale jeho akrobatická střela ani únik na Petra Drobisze brankou neskončil.

Vytoužené vyrovnání se Sigmě přeci jen splnilo, z přímého kopu těsně za hranicí vápna se krásně trefil Lukáš Bajer, jeho střela olízla břevno a zapadla za bezmocného Slavíka.

Do konce hrací doby se diváci mohli bavit jen událostmi kolem 83.minutě, nejdříve Tomáš Kazár jen těsně minul pravou tyčku domácí branky a z protiútoku se podobně prezentoval i Tomáš Jun.

Utkání tak skončilo zaslouženou remízou 1:1, což se nelíbilo divákům na stadiónu ani domácímu mužstvu, hosté byli s bodem spokojeni.

Teplice - Olomouc 1:1 (1:0)
Branky: 9.Smejkal - 70.Bajer
ŽK: 34.Verbíř, 60.Mareš - 38.Kaščák, 59.Bueno
Rozhodčí: Kovařík - Hojsík, Teuber
Diváci: 4096

Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Rosa, Merzič - Mareš (80.Sabou), Klein (86.Benát), Doležal, Verbíř - Smejkal (77.Hesek), Jun
Olomouc: Drobisz - Škerle, Šuškavčevič, Hudec (25.Jindřišek), Heidenreich (82.Štěpán) - Bajer, Rossi, Kaščák, Onofrej (66.Kazár) - Bueno, Janotka