Zpět na » Synot liga » Liberec - Ml. Boleslav 1:2 (0:1)

Synot liga - Liberec - Ml. Boleslav 1:2 (0:1)

Liberec - Ml. Boleslav 1:2 (0:1) © fcslovanliberec.cz - Liberec - Boleslav

1

05.04. - Nejlepší mužstvo jara přivítalo trápící se Mladou Boleslav, která se však zvedla právě proti Liberci, protože zvítězila 2:1.

Hned v desáté minutě šli hosté do vedení. Kysela se dostal na pravé křídlo, odcentroval přímo na hlavu Řezníčka, který překonal brankáře Zlámala.

Boleslav zatlačila Slovan hned od začátku a Řezníčkova šance nebyla jedinou příležitostí ke vstřelení branky. Ale postupem času se oklepali také domácí, jejichž první šanci měl Smetana. Do konce poločasu řešili oba brankáři jen pár nebezpečných situací, a tak se šlo do kabin za jednobrakového vedení hostů.

V 53. minutě mohl pojistit vedení svého týmu Kysela, který šel sám na Zlámala, ale ten ho skvěle vychytal. Liberec se tlačil za vyrovnáním. Nejprve měl šanci Kerič a poté střílel chytře Dočkal. Vytouženého gólu se domácí dočkali až v minutě 81. Andrej Kerič si skvěle zpracoval těžký balón a parádně se trefil ke vzdálenější tyči. Vypadalo to na spravedlivou remízu, ale Ivo Táborský byl proti. Minutu před koncem vrátil vedení na boleslavskou stranu nádhernou bombou pod břevno.

Mladá Boleslav se posunula na 7. místo v tabulce hned za Slovan Liberec, který je šestý.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)
Branky: 81. Kerič - 10. Řezníček, 89. Táborský.
Rozhodčí: Franěk - Slavík, Kubáň. ŽK: Polák - Poláček, Kalina, Řezníček, Hrdlička.
Diváci: 5670.

Liberec: Zlámal - Holeňák (82. Brožík), Polák, Košťál, Janů - Hudson (61. Liška), Bílek, Frejlach, Dočkal - Kerič, Smetana (72. Nezmar). Trenér: Škorpil.
Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Procházka, Rolko, Kalina - Kysela, Rajnoch, Hodúr (84. Sedláček), Poláček (69. Hrdlička)- Řezníček (74. Táborský), A. Mendy. Trenér: Stanner.