Zpět na » Synot liga » Slávistická situace po derby

Synot liga - Slávistická situace po derby

Slávistická situace po derby © -

0

Líbilo se

03.04. - Dnes tradičně zasedala disciplinární komise ČMFS, kde se mimo jiné projednávalo pondělní derby.

Komise si předvolala statutární zástupce Slavie, hlavního pořadatele Jiřího Přesličku a technického delegáta utkání Miroslava Svobodu. Slavii hrozí trest za nedostatečnou pořadatelskou službu, protože se do hlediště dostala pyrotechnika a na hrací plochu pronikl dokonce i jeden z diváků.

Můžou padnout i takové tresty jako uzavření stadionu, sehrání několika zápasů bez diváků či třeba desetimilionová pokuta.

Komise si na 17. dubna nepozvala jen zástupce Slavie, ale vyžádala si také několik dokumentů. Od policie vyhodnocení zásahu, od svazu závěry z mimořádného ligového shromáždění, které se bude 8. dubna zabývat bezpečnostními otázkami a od Slavie vyčíslenou škodu či plán stadionu.


Tijani Belaid děkuje Slavii za šanci

Na Nový rok se Tijanimu Belaidovi zhroutil svět. V Tunisku měl velmi vážnou dopravní nehodu, při které zemřelo několik lidí včetně jeho kamaráda. Belaid tak přišel o účast na Mistrovství Afriky.

„Chtěl bych poděkovat Slavii a trenéru Jarolímovi za to, že jsem se po návratu z vězení mohl hned zapojit do přípravy s týmem a dostal jsem důvěru v tom nejdůležitějším utkání sezony,“ uvedl pro klubový web tuniský reprezentant.

V derby nastoupil poprvé na jaře v základní sestavě a nahrál na jedinou branku svého týmu. Ale nesmíme zapomenout, že před derby nastoupil opět v dresu Tuniska. „Nastoupil jsem do druhého poločasu, trenér mi dal pokyn, abych hrál hned za dvěma útočníky a dirigoval hru. Podařilo se mi dát první branku z trestného kopu. Na druhý gól jsem nahrál, vítězství je hrozně cenné, Pobřeží slonoviny je velice silný tým, nastoupili proti nám například Touré, Eboué a Keyta. Navíc se na mne v Paříži byla podívat rodina, hned jsem k nim po gólu běžel se podělit o radost,“ dodává Belaid.

Derby skončilo remízou, ale nyní se nemluví ani tak o fotbale jako o fanoušcích. „Byl plný stadion, já takovou atmosféru mám rád, dobře se v ní hraje. Je škoda, že to někteří lidé pokazili, ale já vím, že to nebyli ti naši opravdoví fanoušci,“ říká Belaid. Jaké má Slavia vyhlídky na titul podle Belaida? „Musíme teď všechno vyhrát. Jestli chceme titul, prostě nesmíme prohrát,“ předpovídá.

Kam dál?

Michal Kepl / FotbalPortal.cz, Slavia.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kupka - 12.04. Odpovědět

Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18

Kupka
Kupka - 12.04. Odpovědět

Slávie do toho Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

Kupka
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články