Zpět na » Synot liga » Hodnocení 23. kola Gambrinus ligy

Synot liga - Hodnocení 23. kola Gambrinus ligy

Hodnocení 23. kola Gambrinus ligy © -

0

01.04. - Ve 23. kole se hrálo derby pražských "S", ve kterém bylo rušno hlavně v ochozech strahovského stadionu. FotbalPortal.cz se za tímto kolem ohlédl v tradičních rubrikách. Nechybí sestava kola!

Tým kola: 1. FC Brno
Brněnští fotbalisté bojují o pohárovou Evropu a že to myslí vážně, potvrdili v utkání v Boleslavi. Úvodní branku vstřelili už v první minutě zásluhou Střeštíka, což je samozřejmě uklidnilo. Po vyrovnání Boleslavi na začátku druhé půle se nesložili a naopak rychle odpověděli a nakonec dovedli zápas do vítězství 3:1.

Hráč kola: Zdeněk Zlámal

Poprvé získal titul hráč kola gólman. Stal se jím Zlámal z Liberce, který svými zákroky držel Liberec, a jeho hráči mu musí děkovat za to, že pustil jen jeden gól. Liberecký brankár musel čelit střelám zblízka, ale i nebezpečným dělkovkám z dálky a několikrát byl u jeho brány závar. Chytal však s jistotou a nenechal se vyvést z míry.

Zkrat kola: Přehnaná radost Kalivody
Slávistický záložník David Kalivoda dal první gól derby, ale tím jeho účinkování skončilo. Po vstřelené brance si svlékl dres a po své druhé žluté kartě musel pod sprchy. Kalivoda nebyl v základní sestavě, v první půli vystřídal Krajčíka a nakonec nasbíral jen devatenáct minut.

Překvapení kola: Domácí prohra Sigmy Olomouc
Hráči Olomoucké Sigmy nečekaně klopýtli s Tescomou Zlín a prohráli. Nutno podotknout, že vítězství Zlína bylo zasloužené. Sigma si nedokázala vypracovat vyloženou šanci a Zlínští hráli v pohodě. Jedinou branku zápasu vstřelil v první půli Šmahaj.

Zklamání kola: Výtržnosti v derby
Obavy se naplnily. Nevychovaní jedinci, kterým nešlo o fotbal, zkazili zážitek tisícům diváků. Házeli sedačky, přeháněli to s pyrotechnikou a nakonec jeden z nich vběhl na hřiště. I když řádili hlavně chuligáni Sparty, výtržnosti působili i lidé, dá-li se to tak nazvat, ze slávistických řad.

Sestava kola: Zlámal (Liberec) - Vidlička (Teplice), Bolf (Baník), Kadlec (Sparta) - Střeštík (Brno), Dort (Liberec), Šmahaj (Zlín), Polách (Brno) - Jun (Teplice), Svátek (Budějovice), Besta (Brno)