Zpět na » Synot liga » Ohlasy na utkání Kladno - Liberec

Synot liga - Ohlasy na utkání Kladno - Liberec

Ohlasy na utkání Kladno - Liberec © -

0

Líbilo se

31.03. - Dlouhou chvíli po prohraném utkaní s Libercem seděli někteří fotbalisté SK Kladno se skloněnými hlavami na trávníku stadionu Františka Kloze. Porážka hodně bolela. Liberec přehráli, ale nakonec zůstali bez bodu. Ohlasy po utkání shrnuje následující článek.

Ladislav Škorpil (trenér FC Slovan Liberec):
O zápase:
Řadu činností jsme dělali přesně obráceně, než jsme chtěli. Zejména v první půli odkop nebyl odkop, kombinace nebyla kombinace. Spoustu balónů jsme odehrávali a tím ztráceli zbytečně. Chyběla nám přesnost. Často jsme situace domácích hasili na poslední chvíli a dvakrát dokonce na brankové čáře. Přesto jsme dílčí kvalitu určitě uplatnili, protože 3 body bez kvality neuděláte.

O evropských pohárech:
Velkou šanci cítíme přes pohár ČMFS. Šanci máme i v lize, ale bohužel jsme na jaře ztratili čtyři body zbytečně (s Ostravou a Žižkovem), jinak bychom se blížili k Brnu i Baníku.

O Miroslavu Holeňákovi:
Šel na hřiště s tím, aby přinesl řád, což splnil. Pořád je to velmi kvalitní hráč, který může hrát kdekoliv. Kdysi jsme ho brali z Drnovic jako pravého záložníka, až v Liberci jsme z něj udělali obránce, ale je schopen hrát na hřišti kdekoliv. Ten gól, co dal, byla nadstavba, zaslouží za to naše poděkování.

Jaroslav Šilhavý (trenér SK Kladno):
O zápase a situaci SK Kladno:
Samozřejmě jsme ohromně zklamaní. Hráče můžu jen pochválit. Byli jsme lepší, ale na umělecký dojem se nehraje. Rozdíl byl v proměňování šancí. Oni měli čtyři a dali tři góly. My jsme měli příležitostí mnoho, ale nedali jsme nic. Proto jsme tam, kde jsme. Dostali jsme je dnes pod tlak, ale naše nemohoucnost v koncovce zapříčinila, že jsme zůstali zase bez bodu.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec):
O svém gólu:
Hned po příchodu na hřiště jsem vystřelil, až jsem se divil, jak jsem to trefil, škoda, že to bylo břevno. Na druhou stranu štěstí, že ta druhá šance tam padla. Byla to skvělá přihrávka od Tomáše Janů. Byl to můj první gól v sezóně.

O pokynech trenéra:
Měl jsem uklidnit hru, pořád jsme se dostávali pod tlak. Měli jsme chvíli podržet míč. Ten gól byl bonus.

O výkonech Liberce v jarní části soutěže:
Na podzim jsme měli velkou marodku, pořád někdo chyběl. V zimě jsme měli dobrou přípravu a možná se k nám teď přiklání i štěstí, třeba jako dnes.

O šanci na evropské poháry:
V lize je ještě ve hře hodně bodů, takže uvidíme. Chceme se ale zaměřit na čtvrtfinále poháru proti Třinci. Třinec rozhodně nepodceníme. Pořádně se na utkání připravíme a pak už to může dopadnout jakkoliv.

Pavel Bartoš (SK Kladno):
Ozápase:
Doufali jsme, že vstřelenou brankou jsme prolomili smůlu, ale ani z těch největších šancí tam pak už nic nepadlo.

O zbytku sezóny:
Tento zápas byl hodně důležitý, ale snad ne zlomový. Jedeme na Bohemku, musíme to tam urvat a získat tři body.

O koncovce:
Co k tomu říci? Na tréninku se tomu hodně věnujeme, ale v zápasech se nedaří. Jirka Jeslínek nám určitě chybí, ale pořád tu máme výborné hráče. Doufejme, že už příště se to zlepší.

Kam dál?

Josef Vermach / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články