Zpět na » Synot liga » Kladno - Liberec 1:3 (1:1)

Synot liga - Kladno - Liberec 1:3 (1:1)

Kladno - Liberec 1:3 (1:1) © -

0

30.03. - Předposlední tým tabulky SK Kladno přivítal v neděli odpoledne na stadionu Františka Kloze FC Slovan Liberec s touhou využít zaváhání Mostu i Bohemians a posílit své šance na udržení v první lize. I přes výborný výkon se to nakonec domácím nepovedlo. S Libercem SK prohrál 1:3.

Liberec na jaře jede. Bodoval ve všech šesti jarních kolech a dobře začal i na Kladně. V 8. minutě pláchl domácí obraně rychlý Dort. Přehodil Pavlíka v brance Kladna, trefil břevno a sám hlavou dorazil míč do sítě. Domácí překvapivě inkasovaná branka nepoložila a začali Liberec jasně přehrávat. Dostali se do souvislého tlaku. Ten řídil zejména výborně hrající Szabo. Po jeho přihrávkách spálili obrovské šance Zachariáš a Brunclík. Brunclíkovu střelu vykopával z brankové čáry Janů. Jinak největším soupeřem byl pro Kladno brankář Zlámal. Za celé utkání chytil asi sedm vyložených šancí domácích. V 43. minutě se Kladno dočkalo. Trestný kop Szabo zahrál za obranu přímo na hlavu Pavla Bartoše, který nedal Zlámalovi šanci. Hned po vstřelené brance se domácí dožadovali pokutového kopu po zákroku Janů na Kroupu, ale penalta odpískána nebyla. Do šaten se šlo tedy za stavu 1:1.

Druhý poločas začal úplně stejně, jako skončil ten první, dvěma obrovskými šancemi domácích. Ale Kroupa ani Zachariáš branku nedali. To se z ničeho nic povedlo na druhé straně střídajícímu Holeňákovi. Ten nastoupil na hřiště v 60. minutě. O minutu později trefil z třiceti metrů břevno a o další dvě se již po skvělé přihrávce Janů trefil přesně. Vstřelil svůj první gól v sezóně. Domácí byli evidentně zaskočeni, jejich tlak už nebyl tak drtivý jako v závěru první půle. Přesto měli na kopačkách vyrovnání postupně Killar, Hochmeister a Semerák. Nakonec ale udeřilo ještě jednou na druhé straně, kdy se v nastaveném čase trefil Bořek Dočkal. Liberec si z Kladna odvezl tři body po vítězství 3:1. Pro domácí byla porážka krutá. Prohrát v zápase, ve kterém jste jasně lepší. Ale i takový je fotbal.

Kladno - Liberec 1:3 (1:1)

Branky: 3.Bartoš - 8. Dort, 63. Holeňák, 90. Dočkal.

Střely na branku: 9:4 (střeky mimo 9:3)

Rohové kopy: 5:1

ŽK: Krob, Zachariáš - Dočkal.

Rozhodčí: Kocián, Zlámal, Pokorný.

Diváci: 2043.