Zpět na » Synot liga » Teplice - Ostrava 1:1 (0:1)

Synot liga - Teplice - Ostrava 1:1 (0:1)

Teplice - Ostrava 1:1 (0:1) © Martin Kovařík - Teplice - Ostrava

0

30.03. - Na Stínadlech byl dnes sveden přímý souboj o třetí místo v tabulce, na něm se do teď vyhřívaly Teplice, které chtěla sesadit čtvrtá Ostrava, to se jí nepodařilo, protože utkání skončilo remízou 1:1.

Domácí trenér postrádal stále zraněné Gašparíka, Ryšku a Ljevakoviče, k nim se přidal vykartovaný Sabou, což byl velký zásah do středové formace, nahradit se ho pokusil ve formě hrající defenzivní univerzál Martin Klein. To Karel Večeřa měl příjemnější starosti, po dlouhé době měl k dispozici téměř kompletní kádr, a tak musel na lavičce nechat taková jména jako Lukeš či Mičola. Překvapivý byl hlavně start Radima Řezníka, který se omluvil v týdnu omluvil z nominace jednadvacítky a nyní se zázračně uzdravil, proti čemuž vznesli domácí námitku do zápisu o utkání.

Z počátku prvního poločasu byli na hřišti vidět především hosté, hlavně útočné duo Svěrkoš - Magera, prvně jmenovaný pálil ve velké šanci v 9.minutě vysoko nad, jeho kolega postupoval podobně ve dvou šancích o několik minut později.

Domácí poprvé pořádně zahrozili až v 18. minutě, to hlavičkoval Jun jen těsně vedle levé tyčky Vaškovy branky. Poté se již vyplatil velký tlak Baníku, na rohový kop z levé strany nejvýšše vyskočil Bolf a bylo to 0:1. Žlutomodré obdržená branka probrala a začali držet míč na svých kopačkách, svěřenci trenéra Večeři je však pozornou hrou v obraně nepustili do vážnější šance, a tak stav 0:1 zůstal na světelné tabuli až do konce prvního poločasu.

Do druhé půle zvýšili svěřenci trenéra Rady ještě více aktivitu - a to se jim vyplatilo, v 54. minutě si na krásný centr Smejkala naskočil Tomáš Jun a poslal míč do protipohybu brankáře Vaška - 1:1.

Domácí mohli zápas strhnout na svou stranu několika dalšími šancemi, nejdříve tvrdě pálil Mareš, poté mimo vypálil Jun a hlavně v 82. minutě mohl rozhodnout Michal Smejkal, když nejprve hlavičkoval do brankáře Vaška a z následné dorážky trefil jen tyč. Této šanci předcházel samostatný únik hostujícího kapitána Tomáše Marka, který také nastřelil tyč.

Ve skvělém utkání, jež jistě bylo ozdobou tohoto kola, tak remizovaly domácí Teplice s Ostravou 1:1.

Teplice - Ostrava 1:1 (0:1)

Branky: 33.Bolf - 54.Jun
ŽK: 54.Doležal - 45.Bystroň, 58.Magera, 67.Svěrkoš
Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Dobrovolný
Diváci: 4011

Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Merzič - Mareš, Rosa, Doležal, Verbíř (85.Štohanzl) - Smejkal, Jun
Ostrava: Vašek - Řezník, Bolf, Neuwirth, Čoupek - Rajtoral (66.Mičola), Bystroň, Marek, Otepka (90.Lukeš) - Magera, Svěrkoš