Zpět na » Synot liga » Boleslav - Brno 1:3 (0:1)

Synot liga - Boleslav - Brno 1:3 (0:1)

Boleslav - Brno 1:3 (0:1) © fkmb.cz -

0

30.03. - Mladá Boleslav přivítala Brno, soupeře, na kterého se jí doma daří. Všechny tři předchozí duely s tímto soupeřem na domácí půdě vyhrála. Dnes se ovšem poprvé radovali hosté z Brna.

Vše, co bylo důležité v prvním poločase, se odehrálo v prvních dvou minutách.

Nejdříve Střeštík zamotal hlavu dvěma bránícím hráčům a střelou ke vzdálenější tyči poslal hosty do vedení. Hned poté si málem dala obrana hostí vlastní gól. To když Kysela zprava nacentroval do vápna a po odkopu jednoho z Brněnských beků skončil míč málem za Lejsalem.

Zbytek zápasu byl spíše boj a hru provázelo mnoho nepřesných přihrávek. I když měli domácí více ze hry, vážnější šanci si nevytvořili, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro hosty.

Do druhého poločasu nahradil Ganugravu Dittrich, ovšem hru to nijak neovlivnilo.

Jiné už to bylo se standardní situací v 51. minutě. To si na Hrdličkův centr naběhl Kopic a hlavou rozvlnil síť za vyběhnutým Lejsalem.

Domácí se z vyrovnání neradovali dlouho. Pět minut poté totiž Polách vysunul mezi dva bránící hráče Bestu, ten koncem kopačky prostrčil míč za záda vyběhnutého Millera.

Další průběh utkání přinesl opět nepřesné přihrávky a pokusy domácích o vyrovnání. Radovat se ovšem mohlo opět Brno. To když v 67. minutě napřáhl z voleje Siegl a donutil Millera vyboxovat jeho bombu před sebe, kde míč zpacifikovali domácí obránci.

To samé se povedlo o dvě minuty později Holubovi. Ten též napřáhl zpoza vápna a Lejsal jen tak tak vytěsnil jeho ránu nad.

Když už se domácí chystali k závěrečnému náporu, zmrazil jejich snahy hostující Polách precizně provedeným přímým kopem. Tento gól znamenal tečku za tímto utkáním.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Brno 1:3 (0:1)

Branky: 51. Kopic - 1. Střeštík, 56. Besta, 89. Polách.
ŽK: Kopic, Hodúr - Pavlík, Polách, Švejnoha, Baláž.
Diváci: 4380.

Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Rajnoch, Rolko, Kopic - Kysela, Hodúr, Hrdlička (67. Mendy), Ganugrava (45. Dittrich) - Holub, Mašek (75. Sedláček).

Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Pavlík, Siegl - Kubáň, Mareček, Polách (90. Večeřa), Střeštík (71. Živný) - Besta, Došek (78. Baláž).