Zpět na » Synot liga » Žižkov – Plzeň 0:0

Synot liga - Žižkov – Plzeň 0:0

Žižkov – Plzeň 0:0 © -

0

30.03. - V nepěkném utkání diváci branky neviděli, neviděli ani průměrný ligový fotbal a vlastně se dá říct, že neviděli takřka nic. Obě Viktorie si tak po mdlém výkonu připsaly po bodu za bezbrankovou remízu 0:0.

Fanoušky navnadil už ve čtvrté minutě domácí Kušnír, když nakopl ze třiceti metrů poskakující balon, který zatřásl břevnem překvapeného Lukáše Krbečka. „Dostal jsem balón, který skákal směrem k bráně, věřil jsem si, a tak jsem zkusil vystřelit. Samotného mě překvapilo, že míč skončil na břevně“, řekl o šanci domácí záložník. Druhou nejvýznamnější akcí se ukázala být Švancarova přihrávka z úhlu do náruče Krbečka ze třetí minuty utkání. Bohužel další průběh první půle už mnoho zajímavého nepřinesl a diváci se pronudili až k poločasovému hvizdu sudího Jecha. „Byl to klasický remízový zápas,“ řekl asistent trenéra Pavel Průša, který byl ve spojení se Stanislavem Levým opět koučujícím svůj tým pouze z tribuny. Žižkovu viditelně chybějí vykartovaný Stracený a zraněný Procházka, takže rozehrávka ve středu pole značně vázla, což se po několika nedotažených akcích potvrdilo. Hosté nejen, že akce nedotahovali, ale hlavně si ani žádné nevytvářeli.

Oba týmy vypadaly, jako kdyby si zapomněly přeřídit hodinky na letní čas, a celý průběh působili nesmírně ospalým dojmem, a tak se ani po změně stran obraz hry nezměnil. Trenér Plzně Levý před zápasem silně zamíchal se sestavou. Na lavičce se po sérii porážek ocitli třeba Rada, Psohlavec nebo Róth. Jejich místa nahradili mladíci, kteří svou úlohu sice zvládli a žižkovské forvardy k ničemu nepustili, ale bohužel pro diváka, ofenzivní složka hry byla naprosto nulová. V samém závěru probudil usínající diváky nebezpečnou hlavičkou Koukal, ale ani po jeho pokusu se skóre neměnilo. „Soupeř přijel s defenzivní taktikou a celou dobu hrál zataženě a bylo těžké se prosadit. My můžeme být také spokojeni s prací obrany, dopředu to bylo horší. Pro nás je to ztráta dvou bodů, ale na druhou stranu se v boji o záchranu počítá každý bod,“ zhodnotil utkání Stanislav Griga.

Viktoria Žižkov - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Jech - Wiltczek, Gallo ŽK: T. Krbeček, Smola, Psohlavec.
Diváci: 3835
Žižkov: Bartalský - Xavier, Labant, Besta, Šťastný - Koukal, Kušnír, Da Silva, Kalod - Švancara, Demjan (75. Blaha).
Plzeň: Krbeček - Malcharek, Halama, Navrátil, Smola - Borek (75. Psohlavec), T. Krbeček, Trapp, Lecjaks (60. Vrzal) - Sylvestre (86. Rada) - Varadi.