Zpět na » Synot liga » Zlín - Slavia 0:1 (0:1)

Synot liga - Zlín - Slavia 0:1 (0:1)

Zlín - Slavia 0:1 (0:1) © slavia.cz, foto: Ondřej Zlámal - Terén ve Zlíně dobrému fotbalu nepřál.

0

24.03. - Dohrávka 22. kola Gambrinus ligy byla velmi ovlivněna zasněženým terénem. Ale hráči Slavie zápas zvládli a vrátili se na čelo tabulky.

Hodinu před zápasem začalo ve Zlíně hustě sněžit a s touto skutečností se ze začátku lépe popasovali domácí, kteří na měkkém, podmáčeném a zasněženém terénu hráli o něco lépe.

Ve čtvrté minutě se kolem Brabce prhohnal aktivní Žůrek, slávistický kapitán zatáhl za záchranou brzdu a obdržel žlutou kartu. Ta ho vyřadila na zápas roku - na derby, které se odehraje příští pondělí.

První poločas mnoho šancí nepřinesl, první pořádná příležitost přišla až ve 38. minutě. Brabec se snažil odvrátit Žůrkův centr. Bohužel pro hosty ho poslal pouze ke Kročovi, který ale trefil jen tyč.

Pravidlo nedáš - dostaneš stále platí, protože Goce Toleski z protiútoku rozhodl o výsledku utkání. Pudil prodloužil na Blažka, ten přiťukl Toleskimu, který se skvěle uvolnil přes dva obránce a krásně zavěsil. Předvést na tomto terénu tak pěknou akci, klobouk dolů.

Druhý poločas přinesl snahu Zlínských o vyrovnání, ale hosté jejich útočné snažení v pohodě hlídali. Prakticky jedinou šanci Zlína měl Žůrek, který ale po centru Krause mířil vedle. Slávisté nedotáhli několik slibných brejků, zejména Toleski byl asi deset centimetrů od druhé branky, kdy míč na špatném terénu nedoputoval do branky, a tak zápas skončil 0:1 pro hostující tým.

Trenér Jarolím může litovat pouze dvou momentů. Ve čtvrté minutě dostal žlutou kartu Brabec, v šedesáté Blažek. Oba budou sledovat derby z tribuny, protože to bylo jejich čtvrté žluté varování v sezóně.

Ohlasy trenérů:

Pavel Hoftych (Zlín): "Slavia je techničtější tým, rozhodla dvouminutovka, kdy Kroča svoji šanci neproměnil a Toleski skóroval. Kdyby to bylo obráceně, dýchalo by se nám lépe. Utkání by slušela remíza, šancí jsme měli stejně jako soupeř."

Karel Jarolím (Slavia): "Dnes to nebylo o fotbale, ale o štěstí a o bojovnosti. Po šanci Kroči vstřelil Goce Toleski branku, byla ale škoda, že v druhém poločase svoji druhou šanci neproměnil, závěr mohl být klidnější, soupeř v závěru hrozil ze standardek. Hráče jsme nabádali, abychom zbytečně nekombinovali na vlastní polovině a neriskovali nějakou pokaženou přihrávku. Žlutá karta Ericha Brabce vyplynula ze hry, i když jeho zákroku předcházela naše nedůslednost, kdy jsme pustili přihrávku za obranu. Mnohem více mne mrzí žlutá karta pro Jana Blažka, která byla zcela zbytečná."

FC Tescoma Zlín - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 40. Toleski.
Rozhodčí: Adam - Zlámal, Handlíř. ŽK: Penner - Brabec, Blažek.
Diváci: 3520.

Zlín: Baránek - Pazdera, Kroča, Zbožínek, Penner - Musil (68. Kraus), Šmahaj, Elšík, Dujka (81. Baranyai) - Žůrek, Malár. Trenér: Hoftych.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Brabec, Suchý, Hubáček - M. Jarolím (46. Kalivoda), Tavares (83. Latka), Černý (70. Abraham), Pudil - Blažek, Toleski. Trenér: K. Jarolím.