Zpět na » Synot liga » Plzeň - Teplice 0:2 (0:1)

Synot liga - Plzeň - Teplice 0:2 (0:1)

Plzeň - Teplice 0:2 (0:1) © fcviktoria.cz - Michal Smejkal v souboji s domácím kapitánem Radou.

0

23.03. - Tepličtí fotbalisté znovu promlouvají do boje o nejvyšší příčky v Gambrinus lize, po nepřesvědčivých výkonech ze začátku jara nalezli svou podzimní jistou a po dlouhém čekání se mohli konečně radovat i z vítězství na půdě soupeře. Odnesli to plzenští viktoriáni, kterým žluto-modří uštědřili pořážku 0:2.

Domácímu kouči Levému chyběl útočník Varadi, ale hlavně sám trenér musel za vulgarity v utkání se Zlínem zůstat na tribuně. Hosté postrádali zraněné Gašparíka, Ryšku a Ljevakoviče, k nim se přidal ještě vykartovaný Klein, kterého nahradil Antonín Rosa.

Teplice začaly aktivněji a Viktorii k ničemu nepouštěly, v 17.minutě se po standardní situaci Doležala mohl prosadit Verbíř, jenže zblízka nastřelil jen brankáře Krbečka.

O několik minut později byl už stav přece jen 0:1, rohový kop Verbíře přizvedl Rosa a Petr Lukáš nekompromisně hlavou skóroval. Podobnou šanci měl ještě před půlí i Tomáš Jun, tentokrát však hlavička skončila jen na břevně.

V druhém poločase domácí zvýšili aktivitu, ale ta se postupem času znovu vytratila a opět hrozili hosté. Druhý gól přišel po další standardní situaci, na přímý kop Doležala si naskočil Rosa a oslavil svou první ligovou branku.

Náhrada za Martina Kleina se tak vyplatila měrou vrchovatou, Antonín Rosa zužitkoval toho, že se při standardních situacích dostával daleko více k zakončení než ze své tradiční pozice levého beka, a doslova popravil Viktorii Plzeň, která zaznamenala čtvrtou porážku v řadě.

"Vyhráli jsme zaslouženě, podali jsme kvalitní výkon. Oproti předešlým venkovním zápasům jsme byli mnohem odvážnější," pochvaloval si teplický kouč Petr Rada, jehož tým se vrátil na třetí místo tabulky. "Neuhlídali jsme standardní situace, z nichž jsme dostali oba góly. Prvních třicet minut jsme nebyli vůbec ve hře. Koledovali jsme si o gól, který jsme dostali," zuřil plzeňský trenér Stanislav Levý.

Radost měl i útočník Michal Smejkal, který do Teplic přišel v zimě právě z Plzně: "Těžký zápas, ale s tím jsme počítali. Věděli jsme, že to bude o bojovnosti a nasazení. Ze začátku jsme tlačili, měli dost standardek a dali branku. Tím jsme se uklidnili."

Plzeň - Teplice 0:2 (0:1)
Branky: 25. Lukáš, 84. Rosa
Rozhodčí: Makovička - Mencl, Urban
ŽK: Knakal, Róth, Petržela - Sabou, Smejkal, Jun
Diváci: 2038

Plzeň: L. Krbeček - Malcharek, Knakal, Rada, Lecjaks - Petržela, Sylvestre (46. Psohlavec), Trapp (80. Navrátil), Róth (66. Vrzal) - T. Krbeček, Borek
Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Rosa, Merzič - Mareš, Sabou, Doležal, Verbíř (78. Štohanzl) - Jun (89. Hesek), Smejkal (85. Kaufman)