Zpět na » Synot liga » Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Synot liga - Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Bohemians 1905 - Mladá Boleslav  1:1 (0:0) © fkmb.cz - Mladá Boleslav - Bohemians 1905

0

23.03. - V Ďolíčku se hrála kromě fotbalu ještě hra na slepou bábu, když ve druhé půli dvakrát zhaslo umělé osvětlení. Ještě za světla mohli diváci v 60. minutě vidět branku Milana Škody, která poslala domácí tým do vedení. O dělbě bodů rozhodl střídající žolík Radim Holub, který v 78. minutě vyrovnal na konečných 1:1.

Nebylo tajemstvím, že právě na Mladé Boleslavi, zažívající toho času herní mizérii se chtěli fotbalisté Bohemians chytit a rozhodující fázi sezóny začít důležitým domácím vítězstvím. První poločas naznačil, že to zelenobílí mysleli vážně a hráli jasně prim. Někdy trochu laxní obrana hostů spolu s nejistým gólmanem Millerem si o malér koledovali hned několikrát a málem přišla i nadílka. To by ovšem musel být Slezák v souboji před brankou důraznější a jinak nadprůměrně hrající Bartek mít lépe seřízená mířidla, když v 25. minutě vyslal na Středočeskou branku dělovku z úhlu.

Další šance přicházely také téměř výhradně z kopaček domácích. Boleslav zahrozila chvíli před odchodem do kabin. Mašek vysunul Řezníčka, ten obešel Radu a Zich, který dostal přednost před brankářskou stálicí Sňozíkem, vyrazil střelu k bližší tyči reflexivně nohama.

Čištění hlav v kabině o přestávkové pauze hostům pomohlo a jejich hra už nekulhala na obě nohy. Zich se měl s kolegy z obrany co ohánět, starosti mu přidělávaly především šance agilního Kysely. Skóre se měnilo po hodině hry zásluhou Škody. Mladý forvard dostal přesnou přihrávku do běhu mezi dva obránce a tváří v tvář brankáři hostů zachoval chladnou hlavu a Millera obstřelil. Hosté se urputně hnali do útoku a začínali si vytvářet převahu. Nový Kouč Boleslavského áčka Stanner asi pěkně nadával, když v tom z ničeho nic zhasla v Ďolíčku všechna světla a hra byla na patnáct minut přerušena. Nehrálo se asi pět minut, když přestaly luxy a lumeny dopadat na hrací plochu znovu.

Temné intermezzo mohly oba týmy využít k taktickým poradám v kabinách. Všechny plány ale málem vzaly za své. Chvíli po dalším obnovení hry šel po minele Rolka sám na Millera znovu Škoda, ale tentokrát ze souboje vyšel vítězně gólman hostů, který vystihl Škodovu kličku a míč konci prstů vyškrábl. Okřídlené přísloví o tom, jak se nevyplácí neproměňovat tutovky a co se stane potom, mohli domácí tesat do kamene. Ani ne za minutu se k míči u rohového praporku dostal Táborský, poslal centr do vápna kde Radim Holub efektně a především efektivně dopravil patičkou míč za Zichova záda. Po těžkém direktu se klokani už nevzpamatovali a tak se mohla početná skupina fanoušků Středočechů radovat z bodu, zatímco domácí počítají další ztrátu.

Ohlasy trenérů:

Karel Stanner:
Utkání pro nás nezačalo dobře, nebyli jsme aktivní a u všeho jsme byli pozdě. Právě proto jsme museli udělat ještě v první půli zásah do sestavy ( střídání Poláčka ). Levá strana hořela a vznikaly tam nebezpečné situace. Oceňuji přístup mužstva, po tom co jsme se dostávali do tlaku nás zastihl ten výpadek světla, ale to nám paradoxně příliš neuškodilo. Řekli jsme si, že hrajeme další, tentokrát dvacetiminutový zápas a rozdali jsme taktické pokyny. Tady se během hry dost špatně koučuje, protože není skoro nic slyšet. Každopádně jsme spokojeni s bodem.

Zbyněk Busta:
Spokojený být nemůžu, nepodařil se nám závěr zápasu. Vedení jsme měli udržet. Paradoxně těsně před vyrovnávací brankou mohl Škoda rozhodnout zápas, ale opět se ukázalo, že je Radim Holub geniální hráč a stejně jako na Žižkově rozhodl Švancara, teď byl naším katem Holub.

Bohemians 1905 - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)
Branky: 60. Škoda, 78. Holub Rozhodčí: Jech - Košec, Teuber ŽK: Karal, Mašek, Řezníček, Rada
Diváci: 6820
Bohemians 1905: Zich - Karal (36. Marek), Rada, Nikl, Šmarda - Rezek, Hašek I., Morávek, Bartek (83. Moravec) - Slezák (K) (57. Ordoš), Škoda.
Mladá Boleslav: : Miller - Ševinský (K), Rolko, Kalina, Kopic, Sedláček, Poláček (29. Mašek), Řezníček (72. Holub), Rajnoch, Kysela, Hodúr.