Zpět na » Synot liga » Most – České Budějovice 3:1

Synot liga - Most – České Budějovice 3:1

Most – České Budějovice 3:1 © sparta.cz - Milan Švenger

0

23.03. - Fotbalisté Mostu vyhráli nad Českými Budějovicemi 3:1. Jihočeši sice v utkání brzi vedli, ale domácí dokázali utkání otočit.

Úvodní gól padl hned z první vážnější akce zápasu. Míč se po standardní situaci dostal až k nekrytému Horejšovi a ten bez problémů uklidil míč do sítě.

Záhy ale bylo vyrovnáno, taktéž po centru vyrovnal Webster, který se trefil i v minulém domácím utkání. Mostu to však nestačilo a do poločasu strhl vedení na svou stranu. Stožický se šest minut před odchodem do kabin napřáhl ke střele a ta zapadla přesně k tyči. Domácí tak po poločase vedli 2:1.

Trenér Žák určitě své hráče o přestávce upozorňoval na závěr utkání. To totiž hráči severočeského klubu obvykle zbytečně inkasují. Duel však rozhodla branka z 65. minuty. Jan Procházka si naběhl na rohový kop a zavěsil. Budějovice se pak již na nic nezmohly a domácí si své tři body v klidu pohlídali.

Most se díky vítězství odpoutal od sestupových příček. Nyní má 20 bodů a na svého dnešního soupeře už má jen čtyřbodové manko. Svěřenci Františka Straky na jaře ještě nevyhráli a mají pouhé dva body. Pokud se nezlepší, budou se tabulkou dále propadat.

Most - České Budějovice 3:1 (2:1)
Branky: 15. Webster, 39. Stožický, 66. Procházka - 10. Horejš. ŽK: Stožický, Pešír - Mašát, Žižka. Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Dobrovolný. Diváci: 1962.
Most: Švenger - Prášil, Webster, Johana, Procházka - Stožický (76. Bogdanov), Gedeon, Pilař, Trubila - Pešír (90. Oboya), Rilke (89. Simpson).
České Budějovice: Kučera - Plocek, Horejš, Homoláč, Leština - Mašát, Žižka, Šíma (71. Mrkvička), Dolejš (76. Jasanský) - Stráský (13. Mezlík), Svátek.