Zpět na » Synot liga » Svěrkoš dirigoval výhru Baníku

Synot liga - Svěrkoš dirigoval výhru Baníku

Svěrkoš dirigoval výhru Baníku © -

0

Líbilo se

23.03. - Václav Svěrkoš se proti Žižkovu opravdu předvedl. Shrnutí jeho výkonu: Dvě branky, jedna přihrávka a nastřelená tyčka. Tento ostravský útočník se na jaře s formou skutečně potkal.

Baník se hlavně díky Svěrkošovi posunul na třetí místo. (Brno a Teplice hrají dnes) "Hlavní jsou ty tři body po dvojzápasové odmlce. Jasně, že mě těší oba góly i ta nahrávka, ale zase mě mrzí, že jsme nedokázali využít šance v prvním poločase, dvakrát jsme trefili tyčku. Ale splnili jsme úkol," uvedl Svěrkoš pro klubový web.

Svěrkoš mohl v pohodě vstřelit hattrick. Jenomže trefil tyč a ve druhé šanci skvěle přihrával Rajtoralovi, čímž ukázal, že je týmový hráč. "Já viděl, že tam Franta běží a nechtěl jsem riskovat výčitky, kdybych vzal zodpovědnost na sebe, a gól nedal. Já v takové situaci určitě vždycky nahraju, i když se říká, že útočník musí být sobec. Jsem moc rád, že Franta dal gól. Ostatně tabulku kanonýrů nesleduju. Dívám se na tabulku ligovou. Jsem rád, že se nám útočníkům daří, ale to je celé. Naše cíle jsou bojovat o třetí místo a to je pro mě daleko důležitější než osobní úspěchy. I když jsem moc rád, že mi to tam padá," dodal devítigólový střelec.

Týmovou souhru si pochvaloval také Rudolf Otepka. „Jako bychom měli zezačátku pomalejší nohy. Pak se nám to ale povedlo rozhýbat, párkrát jsme si tam strčili balón se Svěrkym (Václavem Svěrkošem - pozn. aut.) a už to šlo. Obrátky jsme zvyšovali,“ řekl spokojený Otepka.

Ani trenéři obou týmu neskskrývali chválu na ostravského útočníka. „Předvedli jsme odpovědný výkon. Takové zápasy rozhodují individuality a Svěrkoš s Magerou ukázali velkou kvalitu," je nadšený trenér Baníku Karel Večeřa. „O útočné síle domácích jsme věděli. V první půli se nám dařilo držet míč i pozorně bránit, ale pak se ukázala velká síla Baníku. Svěrkoš udělal zápas, s Magerou jsou nesmírně kvalitní útočnou dvojicí,“ poznamenal lodivod hostů Stanislav Griga.

Včera devítitisícové Bazaly netleskaly jen Svěrkošovi, ale také návratu Martina Lukeše. „Poklona patřila Lukymu. Je neuvěřitelné, jak rychle se dokázal vrátit po tak těžkém zranění. Věřím, že nám ještě na cestě do pohárů hodně pomůže,“ prozradil Rudolf Otepka. „Jsem strašné rád, že to mám za sebou. Přesně takový návrat jsem si vysnil, akorát jsem tajně doufal, že bude úplně plný stadion. Ale všem za tohle vřelé přijetí děkuju,“ oddechl si Martin Lukeš.

Kam dál?

Michal Kepl / FotbalPortal.cz, fcb.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Fojtle - 23.03. Odpovědět

Jednoznačný reprezentant....je to jeden z mála technických útočníků u nás opravdu na vysoké úrovni...góly dává má skušenosti už i nějaké,a taky potenciál pro budoucnost ... bruckner by měl jít fakt raději do haj... když tohle nevidí...hlavně že povolal třeba sivoka to už je výsměch! Smajlík 12

Fojtle

Svěrkoš good, ale podle mě vyhraje zlatou kopačku Slepička, a ten by mi taky nevadil v reprezentaci.

jelen.10
Marv - 23.03. Odpovědět

Prostě většina lidí (ne tak Brückner) vidí, že je v repre formě. Ostatne jako Bednář že Smajlík 4

Marv
rip - 23.03. Odpovědět

Svěrky útočí na zlatou kopačku Smajlík 3

rip
Trumbel - 23.03. Odpovědět

No je to škoda že nebylo víc lidí.Počasí super,fotbal super,atmosféra super,návštěva nic moc.Snad to bude příště lepší Smajlík 7

Trumbel
Reklama
Anketa

Kdo se stane králem střelců?

Miroslav Slepička (8)

Miroslav Slepička 9,4%

Václav Svěrkoš (65)

Václav Svěrkoš 76,5%

Libor Došek (1)

Libor Došek 1,2%

Lukáš Magera (3)

Lukáš Magera 3,5%

Překvapení (například Andrej Kerič) (8)

Překvapení (například Andrej Kerič) 9,4%
Celkový počet hlasů: 85
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články