Zpět na » Synot liga » Ostrava - Žižkov 3:0 (1:0)

Synot liga - Ostrava - Žižkov 3:0 (1:0)

Ostrava - Žižkov  3:0  (1:0) © -

0

Líbilo se

22.03. - Ostrava pokračuje podobně jako na podzim v sinusovém průběhu svého umístění v prvoligové tabulce. Když už se dostala na kontakt nejužší špičce, opět padla na čtvrté místo. Úkol pro dnešní zápas se zachraňujícím se Žižkovem tedy byl naprosto jasný.

Což ostatně začala potvrzovat od první minuty. Měla to lehčí o fakt, že se Žižkov smířil se svou rolí otloukánka, rozestavil deset hráčů těsně kolem brány a jen jednoho muže vyslal vstříc Vaškově bráně. Baník se své přiležitosti chopil a začal bušit do obrany Viktorie a převahu přetavil v několik velmi slibných příležitostí. Často byl po dobu prvního poločasu vidět Václav Svěrkoš, kterého několikrát spoluhráči vyslali do sprinterského souboje s brankářem Bartalským. Běžecky vzešel vícekrát vítězem SVěrkoš, jenže Bartalský pokaždé zakročil velmi dobře, jednou pak byl souboj přerušen praporkem pomezního rozhodčího.

Sudí celkově nastavili docela volný metr, příliš toho nepískli a to se stalo důvodem ke hněvu ostravských fanoušků, kterých dle očekávání přišlo méně, než při posledním duelu se Slavií. Konkrétně si ochozy stěžovaly na několik neodpískaných faulů a jednu hru rukou hostujících hráčů. Ovšem našly si i jeden důvod k burácivé oslavě: V 35.minutě srazil míč pro Svěrkoše Magera, a Václav Svěrkoš po obtočení se kolem obránce již neměl příliš starostí se zakončením. V dobrém světle se projevoval také hlavně Magera, své šance si vypracovali, nebo se na nich významně podíleli, Tchuř, Marek, Otepka a Rajtoral, jenže víc branek žižkovská obrana(spíše zejména branakář Bartalský) nedovolila.

Viktoria se v první půli tlačila do zakončení jen sporadicky a za zmínku stojí snad jen pokus Kušníra z úvodu a střela Kaloudy z poloviny první půle. Obě dvě příležitosti spojuje místo, kam doletěl míč - mimo tři tyče.
Druhý poločas začal trochu jinak, protože Ostrava do něj vstoupila za jednobrankového vedení a Žižkov projevil náznak snahy něco se stavem udělat. Jenže efekt to mělo stejný, jako by hráčům Baníku mávali červenou látkou před očima. Slezané velmi rychle zase obrátili své snažení k Bartalského brance. Magera trefil parádní střelou ze střední vzdálenosti jen tyč, ale Svěrkoš s Rajtoralem byli efektivnější.

Po hodině hry se dostali společně dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Svěrkoš vyčkával s vyřešením akce do posledního možného momentu, Bartalský logicky vyběhnul, jenže Svěrkoš přihrál před prázdnou branku Rajtoralovi. Poslední gól měl na svědomí opět Svěrkoš, tentokráte ve spolupráci s Otepkou. V této situaci se míče chopil Otepka hluboko na obranné polovině, vysekl si slušný sprint a vyslal na zteč Svěrkoše, který upláchnul poslednímu obránci a zakončil.Mezi oběma gólovýma situacema se zjevil opět Svěrkoš s Magerou osamocen před Bartalským, ale Magera zaváhal s míčem u kopačky a stačili jej doběhnout obránci. Dobrá byla také střela Rajtorala z 25 metrů, tu však Bartalský vyškrábl.

Během útočného festivalu Ostravy přišly na řadu nejen branky. Situace ze závěru osmé desetiminutovky je však pro Ostravany neméně důležitá. Rudolf Otepka byl střídán a i když podal velmi dobrý výkon, ovace nepatřily jemu, což dal najevo hlubokým předklonem a symbolickým smeknutím. Na hřiště totiž za rozhodnutého stavu nastoupil po dlouhodobém zranění Martin Lukeš a také se jednou řádně projevil. Dostal míč do volného prostoru v pokutovém území, jenže nebyl v ideálním střeleckém prostoru a trefil jen boční síť.

Baník Ostrava tedy po přesvědčivém výkonu jasně zvítězil nad Viktorií Žižkov a udržuje si kontakt s pohárovými pozicemi, Václav Svěrkoš se zase dvakrát prosadil a opět atakuje čelo tabulky střelců.

Hlasy trenérů:
Večeřa(Ostrava): "Výsledek vypadá jednoznačně, po druhé brance byl zápas rozhodnut, ale zase tak snadné to nebylo. V první půli jsme měli potíže s důraznou obranou soupeře, nedokázali jsme se prosadit, byť nějaké šance jsme tam měli. Předvedli jsme odpovědný výkon. Takové zápasy rozhodují individuality a Svěrkoš s Magerou ukázali velkou kvalitu. Ještě jsme tam nějaké dvě až tři šance měli. Teď jde o to, aby si hráči uvědomili, jak takového vítězství dosáhli. Laťku si nasadil hodně vysoko.“

Griga(Žižkov):„O útočné síle domácích jsme věděli. V první půli se nám dařilo držet míč i pozorně bránit, ale pak se ukázala velká síla Baníku. Svěrkoš udělal zápas, s Magerou jsou nesmírně kvalitní útočnou dvojicí.“


Baník Ostrava - Viktoria Žižkov 3:0 (1:0)
Branky: 36. a 71. Svěrkoš, 62. Rajtoral. Rozhodčí: Franěk - Kordula, Čecháček. ŽK: Bolf, Otepka - Procházka, Labant. Diváků: 8406.

Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Čoupek - Rajtoral (85. Ficek), Marek, Otepka (76. Lukeš), Tchuř (83. Zeher) - Svěrkoš, Magera.
Žižkov: Bartalský - Šťastný, Labant, Mores, Xavier - Kušnír, Kropík, Procházka, Koukal - Kalod (89. Blaha), Švancara (75. Demjan).

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
S3RG3J - 23.03. Odpovědět

Uplně jak na Maracana Smajlík 19

S3RG3J
Owen - 22.03. Odpovědět

Žádné překvapení se nekonalo...

Owen
rip - 22.03. Odpovědět

Pěkně je Baníček spraskal. Smajlík 17

rip
Reklama
Reklama
Nejnovější články