Zpět na » Synot liga » Na třetí tým tři tisíce

Synot liga - Na třetí tým tři tisíce

Na třetí tým tři tisíce © Martin Kovařík - Hráči Teplic při výklusu

0

Líbilo se

19.03. - Teplice v neděli porazily Zlín 2:1 a vrátily se tak na třetí místo tabulky. Na jejich stadion si přesto našlo cestu jen něco málo přes tři tisíce diváků, což není pro klub z téměř pětapadesátitisícového města dobrá vizitka.

Přitom Severočeši mají doma dobré výsledky. Z deseti zápasů devět vyhráli a v současné době bojují s Brnem a Ostravou o třetí místo, které zaručuje účast ve 2. předkole Poháru UEFA.


Rozdíly mezi těmito týmy jsou těsné, a tak je potřeba každý bod. Jenže teplickým funkcionářům to je jaksi jedno. V posledních šesti domácích zápasech se návštěva přehoupla přes čtyři tisíce pouze jednou!


Plný stadion tak byl k vidění pouze v podzimním domácím utkání se Spartou. Tehdy bylo na Stínadlech i přes televizní přenos necelých patnáct tisíc fanoušků. A právě toto číslo výrazně vylepšuje teplický průměr, který je 5230 diváků na zápas. Přitom přes tuto cifru se návštěvnost v této sezóně přehoupla pouze dvakrát.


Takže z toho lze vyčíst, že na teplický stadion chodí lidi, jen když přijede soupeř zvučného jména, protože právě na tyto zápasy téměř jistě přijde více jak deset tisíc lidí. To dokazuje zářijový zápas se Spartou nebo zápasy české reprezentace. Na ostatní soupeře diváci prostě v takovém počtu nechodí, ať se hraje nahoře, nebo dole.


Je však otázkou, proč tomu tak je. Stadion na Stínadlech totiž patří k nejhezčím u nás. Nabízí se tedy otázka, zda vedení dělá vše pro to, aby se návštěvy zvýšily. Jsou tu sice nějaké akce, které mají přispět ke větším návštěvám. Ale různé soutěže či pozvánky v nepříliš poslouchaných rádiích nejsou to pravé ořechové.


S podobným problémem se potýkala pražská Sparta. Ač stále hraje na špici, také na ni chodily v minulých sezónách podobně nevyrovnané návštěvy. Poté ale zapracovala na marketingu a bylo to znát. Například vypravovala autobusy z okolí Prahy nebo před zápasy se objevovaly inzeráty v novinách a různých médiích. Takže, když hrála doma, rozhodně to nešlo přehlédnout. A projevuje se to i letošní sezóně. Pod šest tisíc klesly její návštěvy pouze ve třech zápasech. Díky tomu je v domácích návštěvách druhá hned za vedoucím Baníkem.


Takže v marketingové oblasti mají Teplice co dohánět. Není to ale jen o tom. Kdo chce na fotbal přijít, tak si čas vždycky najde. Kluby ale tomu musejí jít naproti. Každopádně, aby na třetí tým chodily tři tisíce, to je pro českou ligu ostuda.

Domácí návštěvy Teplic v této sezóně:
4950 - Jablonec (2. kolo)
5250 - Liberec (4. kolo)
14700 - Sparta (6. kolo)
4600 - Plzeň (8. kolo)
3980 - Žižkov (11. kolo)
2720 - České Budějovice (13. kolo)
3680 - Bohemians 1905 (15. kolo)
5630 - Most (17. kolo)
3360 - Brno (19. kolo)
3360 - Zlín (21. kolo)

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

a ji na ty trapné blšany chodilo 2400 lidí. a to je vesnice teplice by se fakt měli zamyslet.

sfc4ewer
Dzear - 20.03. Odpovědět

soulasím s autorem,teplické vedení by s tím mělo něco dělat a zamyslet se na tím problémem,ten stadion si přímo říká o větší využití,ve srovnatelných Pardubicích chodí na hokej pravidelně 9000 a víc,je to v tom,že chodí na svůj tým a ne na soupeře

Dzear
kochy - 20.03. Odpovědět

jo a na slavii kolikrát přijde 2500 diváků!!!o tom už nikdo nepíše,že?Praha má mega obyvatel,pište něco užitečnějšího.

kochy
Bejk - 20.03. Odpovědět

O návštěvnosti na Slavii se píše více než dost. Mimochodem na poslední dva zápasy přišlo 5500 a 7900 diváků. To je rozdíl oproti 3000 v Teplicích. Smajlík 7

Bejk
Lukino - 21.03. Odpovědět

No Praha má sice mega obyvatel ale taky 4 fotablové kluby v 1. a další klub v 2. lize. Potom hokej, basketbal atp. a každý lístek něco stojí ;-). BTW Opava mám průměrnou něco přes 3000, obyvatel asi 60.000 což je cca jak Teplice a jsme taky okolo třetího místa, ale v druhé lize.

Lukino
Stoli - 20.03. Odpovědět

Teplice jsou tym vybudovanej jen na prachach. Nechapu proc tam staveli tak velikej stadion kdyz by jim tam bohate postacil tak pro 6000-7000.Za tu dobu co ho tam byl tak 4krat vyprodanej jinak tam nikdo nechodi.Ani kdyz hrajou o spici. Vzdycky tak max 4-5 tisic. Opravdu videt jak se u nas cpou prachy kam nemaj. U nas to samy v Olomouci. Cpou se prachy do Holice na stadion pro 3,500 a pritom tam chodi max 600-700 lidi. Opravdu logika . PAk to zkrachne, odejde jeden velkej sponzor a zbude jen velkej stadion:)

Stoli
Mattess - 20.03. Odpovědět

mluvíš mi z duše

Mattess

nj v Brně se už návštěvnost o něco zlepšila..tak doufám že to bude jeste lepší a lepší.. Smajlík 17

AjViS Ve
kumbi - 19.03. Odpovědět

Smajlík 1 proti Mostu docela slušná návštěva Smajlík 1

kumbi
Mattess - 20.03. Odpovědět

Most táhne Smajlík 7

Mattess
rip - 19.03. Odpovědět

LOL to je opravdu ostuda ,ale jako hrom !!! Ještě že to Baník jistí ty vysoké návštěvy.

rip
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články