Zpět na » Synot liga » Ščasný v Boleslavi skončil

Synot liga - Ščasný v Boleslavi skončil

Ščasný v Boleslavi skončil © -

0

Líbilo se

18.03. - Zdeněk Ščasný podle očekávání v Mladé Boleslavi skončil. Vedení přijalo jeho rezignaci. Jméno nového trenéra oznámí klub na odpolední tiskové konferenci.

Ščasný své angažmá v Mladé Boleslavi ukončil po prohraném zápase se Spartou, v němž byl vykázán na tribunu. „Nejsem žádný pako, abych chodil pořád na disciplinárku a aby mě takhle mladý kluk posílal na tribunu,“ řekl pro oficiální stránky Mladé Boleslavi. Padesátiletý trenér už o svém konci hovořil včera po zápase, dnes se vše jen potvrdilo.


Do středočeského klubu přišel loni v září, když na trenérském postu vystřídal Luďka Zajíce. Tým však do horních pater tabulky nedostal. Za jeho působení uhráli jeho svěřenci pět výher, šest remíz a pět porážek.


V domácím poháru vyřadil středočeský klub v té době bezradný Třinec, který se krčil na posledním místě druhé ligy. Ve skupině Poháru UEFA porazila Boleslav jen švédský Elfsborg a i s toutou soutěží se musela rozloučit.


Ščasný se tak do podvědomí fanoušků dostal spíše svými excesy s rozhodčími. Na tribunu byl vykázán celkem čtyřikrát. Třikrát v domácí lize a jednou v UEFĚ. Disciplinární komise evropské fotbalové federace s ním na rozdíl od té naší neměla slitování a bez váhání mu vyměřila jednozápasový trest. Naše komise se spokojila jen s finančními postihy. Poprvé dostal pokutu 30 000 Kč, podruhé pak dokonce 100 000 Kč.


Ve čtvrtek ho opět čeká zasedání naší disciplinárky, kam půjde v této sezóně potřetí. V pondělní dohrávce se Spartou byl totiž opět vykázán na tribunu. V zápase s letenským klubem skončil na tribuně i v podzimním střetnutí. Tentokrát však půjde na komisi tzv. „na volné noze“. Více ZDE.


Trenérskou kariéru začal roku 1996 ve Spartě, kde dělal asistenta dva roky Jozefu Chovancovi. Hlavním koučem se pak stal v lednu 1998. S letenským klubem získal v letech 98 a 99 dva mistrovské tituly. Následně pak převzal Viktorii Žižkov a následovala zahraniční angažmá v OFI Kréta a v Panathinaikosu Athény. Po návratu do Čech trénoval 1,5 roku Most a v září loňského roku převzal Mladou Boleslav.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

konecne ze skoncil

 reading

ať si jde když na to nervově nemá,.........

(-:DEJF:-)

Pane Ščasný, já si naopak myslím, že jste udělal chybu svým odchodem. jste velká osobnost českého fotbalu a podle mého jste mohl pro Boleslav jěště mnoho vykonat. Já vím, jde to těžko když vám neustále rozprodávají nejlepší hráče a při tom chtějí hrát stále evropské poháry Smajlík 10

fanoušek
MatyCZ (webmaster) - 18.03. Odpovědět

Ščasný u nás poslední dobou nepředvedl nic zázračného, škoda ho není...

MatyCZ
KaPi - 18.03. Odpovědět

Hmmm! A je to tady! Smajlík 11

KaPi
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články