Zpět na » Synot liga » Boleslav - Sparta 1:4 (1:2)

Synot liga - Boleslav - Sparta 1:4 (1:2)

Boleslav - Sparta 1:4 (1:2) © Fkmb.cz - Mladá Boleslav - Sparta

0

17.03. - Fotbalisté Sparty Praha poprvé v lize zvítězili na hřišti Mladé Boleslavi a dotáhli se tak v tabulce na první Slavii opět na pouhé dva body. Na branku Holuba ještě do poločasu dokázali odpovědět Slepička a po něm Voříšek. Ve druhém poločase navýšil na 3:1 nejprve Kladrubský a po něm Jelínek, který v závěru utkání stanovil konečnou podobu skóre.

První poločas začal vlažně a první přímou střelu v utkání vyslal až v patnácté minutě Slepička. Tu ovšem Miller v pohodě pokryl. Hned o minutu později se vytáhl na druhé straně Grigar při střele Holuba.

V polovině prvního poločasu se do hry dostávala více Sparta, ale vážnější šanci si nevytvořila. A tak udeřilo na druhé straně. Míč který propadl mezi dva obránce Sparty trefil Holub, který se nejlépe zorientoval v malém vápně a poslal tak domácí do vedení.

Vedení ovšem nevydrželo domácím ani pět minut. To když Voříšek přesprintoval Poláčka a přesným centrem našel Slepičku, který lehkou tečí vyrovnal na 1:1. Byl to pro něj devátý gól v sezóně.

Neuběhlo ani pět minut a skóre se měnilo znovu. To když si Voříšek elegantně zasekl bránícího protihráče a přesnou střelou nedal Millerovi šanci. Bohužel těsně před vstřeleným gólem fauloval jeden z Mladoboleslavských hráčů Huška, který následně zůstal ležet na hřišti a po krátkém ošetření byl vystřídán Kladrubským.

Když už se hráči viděli v kabině, fauloval Rajnoch Horvátha a rozhodčí Kocourek mu diskutabilně ukázal druhou kartu v utkání. Vyloučení svého hráče nesli nelibě jak diváci, tak trenér domácích Ščasný, který po skončení prvního poločasu okamžitě běžel za hlavním sudím pro vysvětlení. Za následné protesty byl vykázán na tribunu.

Do druhého poločasu vystřídali domácí Poláčka za mladého Ganugravu. Potřebný efekt to ovšem nepřineslo.

Pořekadlo o tom, že tým který hraje o desíti hraje lépe než v jedenácti se tady nepotvrdilo. Když řeknu, že ve druhém poločase se hrálo jen na jednu branku a že výkon domácích by nestačil ani na druhou ligu, řeknu tím vlastně vše, co se ve druhém poločase událo.

V 52. minutě si na roh Horvátha naběhl Kladrubský a nekompromisní hlavičkou zvýšil na 3:1 pro hosty.

Po inkasovaném gólu na chvíli domácí ožili a vypadalo to, že Spartě tři body nedají zadarmo. Byl to ovšem pouze krátkodobý jev. Za malou chvilku mohl zvyšovat Sivok. Tentokrát se proti jeho hlavičce vytáhl Miller.

Sparta nadále držela míč a místy svým bagem připomínala Barcelonu.
V 72. minutě mohl střeleckou smůlu prolomit Kulič, ale Miller byl opět na svém místě.

V této době domácí jen bránili a čekali na konec utkání. Korigovat skóre jim málem pomohl Řepka, když po zpětné hlavičce málem přeloboval Grigara. Ten, i když byl v protipohybu jeho hlavičku spacifikoval.

Utkání pomalu končilo, když se k míči dostal na půlce mladý Jeslínek. Přesprintoval dva své strážce a ranou podél vyběhnutého Millera pečetil na 4:1 pro hosty.

Hodnocení utkání:

Trenér Boleslavi Zdeněk Ščasný:

„Zápas jsme si prohráli sami už v prvním poločase,“ uznal Ščasný „Hráli jsme agresivně a dobře. Sparta vyrovnala z ničeho, ale potom využila individuálních chyb některých našich zkušených hráčů,“ řekl Ščasný.

Trenér Sparty Michal Bílek:

Úvod zápasu se nám nepovedl zdaleka podle naších představ, domácí nás dostali chvílemi pod tlak a vše vyústilo v obdrženou branku. Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat, což byl zlomový moment utkání," povídá spokojený kouč letenského týmu. Po této brance jsme zlepšili pohyb, začali si vytvářet i další gólové příležitosti a zápas po celý jeho zbytek ovládali."

Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:4 (1:2)

Branky: 31. Holub - 34. Slepička, 39. Voříšek, 52. Kladrubský, 89. Jeslínek. .
ŽK: 27. Rajnoch, 29. Procházka, 42. Řezníček, 45. Rajnoch - 32. Kadlec, 48. Kulič.
ČK: 45. Rajnoch.
Diváci: 4 940.