Zpět na » Synot liga » Teplice pokropeny živou vodou

Synot liga - Teplice pokropeny živou vodou

Teplice pokropeny živou vodou © Martin Kovařík - zamračený Petr Rada

0

17.03. - Po tápání, které trvalo víc jak tři zápasy, se svěřenci trenéra Rady znovu chytili a po přesvědčivém výkonu porazili na Stínadlech Zlín 2:1. Pojďme se za tímto duelem ohlédnout žluto-modrým pohledem.

Domácí se vrhli na svého soupeře zhurta a již ve 12. minutě prolomili své čekání na gól. To trvalo již od druhého poločasu prvního jarního zápasu proti Mostu. Druhým jarním střelcem žluto-modrých se stal Martin Klein, který si nejvýšše vyskočil na Verbířův roh. "Dal jsem takhle snad sedm branek a na šest z nich mi nahrál Verba, takže nám to takhle asi svědčí," řekl k brance šťastný střelec.

Potom, co Smíšek přidal v 38. minutě druhou branku, vypadalo to na jasný debakl, Teplice i nadále udávaly tempo hry, a když se k tomu přidalo ještě vyloučení Zúbka před půlí, vypadaly statistiky po konci zápasu poměrně jednoznačně:
Střely na branku: 8:3
Střely mimo: 4:3
Rohy: 8:6

Výsledek 2:1 je proto pro Zlín ještě milosrdný, Petr Smíšek si mohl během druhé půle s přehledem připsat hattrick, během chvilky trefil břevno, tyč a hlavičkoval těsně mimo, gól mohl zaznamenat i Tomáš Jun, jenž trefil také tyč.

Žluto-modří v tomto utkání ukázali, že pokud se vrátí ke hře, která je zdobila na podzim, budou i nadále míchat pohárovými příčkami. "Je to úleva, body jsme moc potřebovali. A jsme rádi, že jsme předvedli i slušný fotbal a byli mnohem nebezpečnější než v prvních jarních zápasech," řekl k zápasu pro klubový web krajní obránce Antonín Rosa.

Jediným roztrpčeným byl po tomto zápase Petr Rada. I přes výborný výkon mužstva se jednomu z fanoušků nezdálo domácí střídání, a tak došlo na dálku k výměně názorů mezi ním a trenérem. Lodivoda žluto-modrých neukonejšilo, ani když stínadelští ultras skandovali jeho jméno, a tak se novináři na tiskové konferenci dočkali jen holých vět z jeho úst.