Zpět na » Synot liga » Jablonec i Liberec jdou v poháru dále

Synot liga - Jablonec i Liberec jdou v poháru dále

0

10.10. - Oba severočeské celky vedené prozatímními trenéry si vybojovaly postup do čtvrtfinále domácího poháru. Tam postupuje i druholigová HFK Olomouc.

Největší starosti měl s postupem Liberec. Ten se ve Fulneku radoval až po penaltovém rozstřelu.

Domácí druholigový klub byl Liberci rovnocenným soupeřem a klidně se mohl radovat i on. Fulnek tak potvrdil dobrou formu, kterou se prezentuje ve druhé lize.

Ăšvod utkání patřil domácím, kteří svého soupeře přehrávali. Ĺ anci si ale nevytvořili a Slovan postupně hru vyrovnal. Ve 28. minutě vstřelil dokonce úvodní gól, to se hlavou prosadil Dohnálek. Pak ale hosté polevili a přišel trest. Pět minut před koncem prvního poločasu srovnal Košťuřík.

Ve druhém poločase si oba týmy vypracovaly pár šancí, ale neujala se ani jedna, a tak zápas dospěl k penaltám. V nich se domácí mýlili dvakrát, hosté ani jednou, a tak postupují dále.

Fulnek - Liberec 1:1 (1:1), 3:4 na penalty
Branky: 40. Koštuřík - 28. Dohnálek. Rozhodčí: Hájek - Szarowski, Santarius.
Fulnek: Pospěch - Vyskočil, Kovář, Vajda, Koštuřík, Sokol, Slončík, Staš, Lukaštík, Kaprálik, Doležal.
Liberec: Hauzr - Ĺ inglár, Košťál, Polák, Krátký (46.Jirouš) - Hudson, Bílek, Petrouš, Papoušek - Dohnálek, Dort

Také Jablonec musel o postup hodně bojovat. Severočeši sice vedli již od 11. minuty díky Homolovi. Frýdek ale nečekaně vyrovnal v 70. minutě díky Ĺ rámkovi a drama bylo na světě. Jablonec pak strhl vítězství na svou stranu díky mladíkovi Dušanovi Nulíčkovi.

Frýdek–Místek - Jablonec 1:2 (1:0)
Branky:70. Ĺ rámek - 11. Homola, 83. Nulíček. ŽK: Ĺ rámek, Vavruša - Svátek. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Handlíř. Diváků: 5125.
Frýdek: Dittert - Vavruša, Literák, Prčík, Staněk, Hrdlička, Fromelius (36. Ĺ rámek), Cesnek (57. Cabák), Pernikář, Němec, Fujerík.
Jablonec: Ĺ pit - Baranek, Fukal, Homola, Loučka - Ĺ těpán (60. Mičkal), Ĺ isler, Klapka (13. Valenta), Hloušek (45. Nulíček) - Svátek, Rilke.

Nejjednoznačnější utkání probíhalo na hřišti Chomutova, kam přijela HFK Olomouc. Ta vyhrála díky dvěma brankám Korčiana a jedné Kropáčka 3:0.

Chomutov – HFK Olomouc 0:3 (0:0)
Branky: 47. a 72. Korčian, 60. Kropáček. ŽK: Hyneš, Hranička - Spáčil. Rozhodčí: Moudrý - Hrubeš, Teuber. Diváků: 384
Chomutov: Zaťko - Vait, Hyneš, Hranička, Jančárek, Ĺ ebek, Eiselt (75. Haviar), Harvatovič, Strouhal, Ilavskij (46. Sedlák), Doksanský (75. Pelikán).
HFK Olomouc: Alexijevič - Lukášek, Zlatohlavý, Lošťák, Spáčil, Dadák, Korčián, Vodák (46. Kropáček), Ĺ evela, Janeček (46. Krutý), Ĺ kuta.

Liberec, Jablonec a HFK Olomouc tak postupují do čtvrtfinále, které je na programu 16.4.2007.