Zpět na » Synot liga » Slavia – Bohemians 1905 2:1 (1:1)

Synot liga - Slavia – Bohemians 1905 2:1 (1:1)

Slavia – Bohemians 1905 2:1 (1:1) © slavia.cz - Radost hráčů pražské Slavie

0

16.03. - V nedělní podvečer zavítal na stadion vedoucí Slavie Praha tým Bohemians 1905, který se díky nerozhodnému výsledku v utkání Kladna s Mostem propadl na úplné dno tabulky Gambrinus ligy. A poslední místo zůstalo Bohemce i po skončení vršovického derby. Naopak Slavia v čele opět vede před svým nejbližším pronásledovatelem z Letné min. do jeho pondělní odpolední dohrávky o pět bodů.

Slavia, po vzoru ostravského Baníku, dnes poskytla vstup na stadion Evžena Rošického všem slávistickým ženám zdarma a spolu s fanoušky Bohemky a Slavie dnešní podvečerní utkání sledovala kulisa čítající 7295 diváků.

Z vítězství se v tomto zápase nakonec radovala Slavia, která vyhrála nad Bohemians 2:1. Do posledních minut však vše nasvědčovalo tomu, že na Strahově dojde k dělbě bodů. Bohemians v samém závěru spálili velkou šanci a po vzoru fotbalového pravidla "Nedáš, dostaneš“ dostali v samém závěru tvrdý direkt od Michaela Tavarese a ze Strahova odjíždějí s prázdnou.

V průběhu zápasu se bylo na co koukat. Od prvních minut se snažil ligový lídr diktovat tempo. V 10. minutě roh Černého a hlavička Tavarese, kterou dokázal brankář Zich nejprve vyrazit, z následujícího zmatku si však trochu nešťastně srazil míč do vlastní branky Ivan Hašek ml. a Slavie se dostala do vedení. Fotbalisté Bohemians se ale po tomto gólu ujali otěží zápasu a mohli hned v několika šancích srovnat brankový rozdíl. Ani Karalova či Ordošova hlavička se neujala. Branky se hosté dočkali až ve 40. minutě, kdy špatný odkop Krajčíka zachytil aktivní Ordoš a následný centr do vápna uklidil za Vaniakova záda Milan Škoda. Do konce poločasu se už nic nestalo a do kabin odcházeli hráči za remízového stavu.

Během poločasové přestávky proběhlo tradiční losování 20 diváků, kteří půjdou v doprovodu některého ze slávistických hráčů na prohlídku dostavujícího se stadionu v Edenu.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí. Hned několik slávistických šancí zlikvidoval v průběhu 50. a 60. minuty brankář Zich. Velká šance hostí v 69. minutě byla zastavena píšťalkou rozhodčího Mikela za faul obránce Rady na brankáře Vaniaka. Mezitím se dostala na hřiště i zimní posila Boheminas, zapůjčená ze Sparty, Jan Rezek, u kterého byl start do tohoto zápasu nejistý. Stihl si však vysloužit pouze žlutou kartu. V 75. minutě rozhodčí správně posoudil nafilmovaný pád domácího Blažka po souboji s Radou, v 77. minutě však neodpískal Tavaresovo nesportovní strčení do Škody. Ke konci zápasu ještě zahodil velkou šanci hostující Ivan Hašek a o několik minut poté už přišla velká chvíle domácího Tavarese, kdy Toleského nepovedenou střelu poslal patičkou za Zichova záda právě francouzský záložník.

A nakonec zbývá už jen připomenout, že mužem zápasu se stal brankář Lukáš Zich: ,,Mrzí mě především ten druhý gól a celkově jsme oba góly dostali ze standardní situace. Myslím si, že jsme ale Slávii byli rovnocenným soupeřem.“

Ohlasy trenérů:

Trenér Zbyněk Busta: ,,Nejsem spokojen především s tím, jak Michal Ordoš a Ivan Hašek špatně řešili své situace. Podali jsme kvalitní výkon. Slavie má určitě svoji kvalitu, ale nás srážejí především osobní chyby. Mám velkou radost z Lukáše Zicha.“

Trenér Karel Jarolím: ,,V prvním poločase jsme se celkem šťastně dostali do vedení, ale dále jsem s 1. poločasem nebyl spokojen. V druhém poločase už jsme měli dost slibných situací a nakonec jsme uhráli ty tři povinné body. Počítali jsme s tím, že Bohemka bude hrát agresivní fotbal, chtěli jsem je předčit v aktivitě a alespoň druhý poločas se nám to podařilo.“

SK Slavia Praha - FC Bohemians 1905 2:1 (1:1)

Branky: 10. Ivan Hašek vl., 40. Škoda, 89. Tavares

Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Dobrovolný.

ŽK: Karal, Rezek, Hubáček, Zich, Lukáš.

Diváci: 7295

Slavia: Vaniak - Krajčík, Latka, Brabec, Hubáček - Jarolím(75. Abraham), Kalivoda(67. Blažek), Tavares, Černý - Ivana, Střihavka(67. Toleski). Náhradníci: Vorel, Pudil, Suchý, Toleski, Volešák, Abraham, Blažek.

Bohemians: Zich - Karal, Rada, Nikl, Šmarda - Moravec(63. Rezek), Vágner, I. Hašek ml., Bartek - Ordoš(85. Lukáš), Škoda. Náhradníci: Hrábek, Lukáš, Knakal, P. Hašek, Kuchař, Kotyza, Rezek.