Zpět na » Synot liga » Kladno - Most 1:1 (1:0)

Synot liga - Kladno - Most 1:1 (1:0)

Kladno - Most 1:1 (1:0) © -

0

16.03. - Důležitá záchranářská bitva se hrála na Stadioně Františka Kloze na Kladně, kam přijel Most s cílem vyhrát a odpoutat se tak z posledního místa v tabulce.

Domácím se podařilo záhy po začátku utkání přerušit dlouhou ligovou střeleckou impotenci, když Jan Krob proměnil v 12.minutě penaltu nařízenou za zákrok hostujícího brankáře Švengera na osamoceného Karla Kroupu. Kladno vstřelilo gól v lize po dlouhých 473 minutách. Brankář Švenger dostal za faul od rozhodčího Patáka pouze žlutou kartu. Na druhé straně předběhl ve 30.minutě Rilke Beneše, ten ho fauloval a byl zato určitě po právu vyloučen. Domácím nezbývalo nic než se zatáhnout před vlastní branku a spoléhat na brejkové situace. Hosté drželi míč, ale do vyložených šancí se nedostávali. Celkem bez potíží domácí ubránili konec první půle.

Druhá půle byla celá v režii hostujícího týmu. Stálý tlak ale dlouho šance nepřinášel. A když se s průběhem času hosté dostali i do zakončení podržel domácí brankář Pavlík. Domácím, kteří i nadále spoléhali na brejky, se při těchto situacích nedařilo vůbec podržet na delší dobu míč a velmi lehce hosté tyto šance ubránili. V 75.minutě přišel na hřiště keňský útočník Patrick Oboya a asi po sedmi vteřinách pobytu na hřišti si naběhl na skvělou přihrávku Tomáše Pešíra a vyrovnal. Zbytek zápasu se už jen dohrával. Kladno mělo ještě jednu stoprocentní gólovou šanci, ale Karel Kroupa zblízka hlavou těsně minul.

Utkání tak skončilo remízou 1:1. Tento výsledek nám nic nenapověděl o tom, kdo z dnešních soupeřů se více přiblíží k vytoužené záchraně.

Hodnocení trenérů:

Jaroslav Šilhavý: Vyloučeni Beneše velmi ovlivnilo průběh utkáni, dostali jsem se pod velký tlak. Musím hráče pochválit za obrannou fázi. Hráli jsme 60 minut v deseti - byli jsme pod tlakem, ale moc vyložených šancí soupeř neměl. Paradoxně Kroupa měl ještě na konci zápasu gólovou šanci, kdyby ji proměnil, bylo by to pro nás ještě veselejší. Musím pochválit soupeře, zejména v záloze nás jasně přehrávali. Ztratili jsme doma, ale pořád dýcháme. Co se týče zákroku Švengera na Kroupu, vyloučení asi být nemělo. Rozhodčí to posoudil správně. Zato naše vyloučení bylo naprosto oprávěné. Rilke šel sám na bránu.

Robert Žák: Zápas se mi velmi těžko hodnotí. Hrálo se pouze na jednu bránu. Utkání velkou měrou ovlivnilo to vyloučení. Šedesát minut jsme dobývali tvrz. Bylo to hodně těžké. Snažili jsme se hrát kombinačně, po zemi, ze stran. Jsme rádi za bod zvenku, smazali jsme jeden minusový bod. Je to polemika, zda je to zisk či ztráta. Byl to typický boj o záchranu.

Penalta a červená karta měli obrovský vliv na zápas, ale rozhodně ho nerozhodli.

Kladno - Most 1:1 (1:0)