Zpět na » Synot liga » Plzeň - Liberec 0:1 (0:0)

Synot liga - Plzeň - Liberec 0:1 (0:0)

Plzeň - Liberec 0:1 (0:0) © -

0

16.03. - Liberecký tým pokračuje v jarní povedené šňůře. Tentokrát jeho formu odnesla Plzeň, která Slovanu doma podlehla 0:1. O jediný gól zápasu se po chytrém pasu Dortapostaral kanonýr Andrej Kerič.

Na jaře chytil tým z Podještědí formu a do Plzně určitě přijel s myšlenkami na nějaký ten bodík. V prvním poločase to skutečně na remízu vypadalo. V úvodní desetiminutovce diktovala tempo domácí viktorka a asi nejvíce zahrozila V 5.minutě z hlavy Krbečka. Zlámal však byl ve správný čas na správném místě a umístěnou střelu k tyči lapil. Pak už začal vystrkovat růžky i Liberec, ale k bezprostřednímu ohrožení Iliziho branky se dlouho nemohl dostat. Mírnou převahu mohl tým ze severu Čech využít ve 36. minutě, kdy nebezpečně centroval Papoušek. Asi dva metry před brankou však naskakující Kerič na míč nedosáhl. A protože už první půle další šance nepřinesla, šlo se do kabin za smírného stavu 0:0.

Ač vstoupila do druhé půle aktivněji domácí viktorka, Byli to Liberečtí, kteří v 51. minutě otevřeli skóre. Dort vysunul za obranu Keriče a ten zakončil chladnokrevně pod tělěm domácího brankáře Iliziho.
Hráči Viktorie tento okamžik otřásl do té míry, že nebyli ještě dobrou čtvrthodinu schopni vymyslet kloudný protiútok. Prapor domácích zkoušel pozvednout Silvestre a vzal odpovědnost na sebe. To by ale v brance domácích nesměl být Zdeněk Zlámal, který měl dnes asi zrovna svůj den. Poradil si jak se Silvestrovou střelou z desítky, tak s hlavičkou toho samého hráče po rohovém kopu. Poté, co si v 76. minutě gólman hostí poradil i s nepříjemně umístěnou střelou Krbečka, přebral otěže utkání Liberec. Posledních 15 minut už Plzeň k ničemu nepustil a odjíždí tak ze západu čech s plným bodovým ziskem.

Utkání jsme sledovali ONLINE

Podrobnosti a statistiky zde

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Branka: 52. Kerič Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Košec ŽK: Rada - Brožík, Zlámal, Dort Diváci: 3620.

Plzeň: Ilizi - Šmejkal (75. Navrátil), Rada, Halama, Lecjaks - Malcharek (85. Knakal), T. Krbeček, Sylvestre, Trapp, Róth (62. Borek) - Vrzal.

Liberec: Zlámal - Šinglár (57. Dohnálek), Holeňák, Košťál, Janů - Dočkal, Bílek, Dort, Papoušek (69. Brožík, 87. Nezmar) - Radzinevičius, Kerič.