Zpět na » Synot liga » Žižkov - Č. Budějovice 2:0 (1:0)

Synot liga - Žižkov - Č. Budějovice 2:0 (1:0)

Žižkov - Č. Budějovice 2:0 (1:0) © -

0

16.03. - Viktoria potvrdila solidní jarní formu a především přes půl roku trvající domácí neporazitelnost a dnes si poradila i s Českými Budějovicemi 2:0. První branku dal pět minut před koncem první půle Kalod, druhý zásah přidal po pohledné akci Tinga.

Když hned v první minutě střílel na branku domácích z úhlu Stráský, málokdo na řídce zaplněných tribunách tušil, že to bude nadlouho poslední, co od Jihočechů uvidí. Za zmínku z první půlhodiny stojí snad jen herecká etuda Martina Vozábala, který se tak vehementně dožadoval po svém pádu v šestnáctce u rozhodčího Moudrého penalty, až uviděl žlutou kartu. Do šance se v 25. minutě dostal Richard Kalod, ale v klíčovém okamžiku přihrávky na Švancaru čekajícího před brankou se smolně pro fanoušky Viktorie ukopl a domácí obránci neměli problém. Jeho Spoluhráč Kušnír se vyjádřil jako rozehrávač akce o čtvrt hodiny později už o poznání úspěšněji. Jeho centr - střela na vzdálenější tyč doputovala až ke Stracenému, ten prokázal svůj přehled a poslal míč ke zcela volnému Kalodovi, který poslal Žižkov do vedení.

Ani po gólu se svěřenci Františka Straky nebyli schopni významněji zmobilizovat a tak není divu, že kouč Jihočechů nechal o poločase v kabině hned dva hráče včetně kapitána Horejše, který si v první půli vybral několik slabších okamžiků. Po změně stran se obrázek hry nijak zásadně nezměnil Budějovice působili stále bezradným dojmem a hráli na náhodu. Co se muselo stát, se také stalo a v 68. minutě se měnilo skóre podruhé. Švancara přenechal přihrávku ze středu pole na rozběhnutého Tingu, který nejdříve obešel stopera hostů, potom i brankáře Kučeru a pak už nebylo nic jednoduššího než uklidit míč do prázdné brány. Tato pohledná akce Viktorie byla pohříchu velmi ojedinělá. Ránu z milosti na 3:0 mohl Jihočechům zasadit v 76. minutě Kalod, to by ale musel před zcela odkrytou bránou trefit míč, který mu servíroval Kušnír.

„Nasazení hráčů v osobních soubojích je pro mě velkým zklamáním,“ zlobil se po utkání František Straka. „Nedokázali jsme se domácí vyrovnat v důrazu, přitom jsme věděli, že Viktoriáni hrají doma agresivně a hrají fotbal, který bolí. S tím jak někteří hráči k zápasu a k některým soubojům přistoupili nemůžu být spokojený.“

To domácím se na jaře daří a sbírají body jak venku, tak hlavně doma. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, chtěli jsme hrát důrazně a agresivně, ale soupeř nás moc do šancí nepouštěl. Pomohl nám ten gól po kterém jsme se uklidnili. S druhou půli můžeme být spokojeni a jsme rádi, že jsme vyhráli a získali 3 body,“ Zhodnotil střetnutí Stanislav Griga.

Viktoria Žižkov - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Branky: 40. Kalod, 68. Tinga Rozhodčí: J. Moudrý - Filgas a Vysloužil. ŽK: Vozábal, Peroutka, Mezlík, Besta
Diváci: 3201

Žižkov: Bartalský - Labant, Da Silva, Besta, Šťastný - Kušnír, Procházka, Stracený (73. Moughfire), Tinga (80. Koukal) - Kalod (80.Blaha), Švancara
České Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš (46. Mezlík), Hunal, Žižka - Plocek (46. Dolejš), Svátek, Vozábal (72.Mašát), Šíma - Stráský, Mrkvička.