Zpět na » Synot liga » Čtyři rozhodčí potrestáni

Synot liga - Čtyři rozhodčí potrestáni

Čtyři rozhodčí potrestáni © fkjablonec.cz, Jiří Šálek - Jan Jílek (uprostřed)

0

Líbilo se

14.03. - Komise rozhodčích a delegátů na svém čtvrtečním zasedání potrestala čtyři rozhodčí, kteří se dopustili chyb v předcházejících dvou kolech.

Dva zápasy si nezapískají mezinárodní rozhodčí Radek Matějek a Libor Kovařík a jeden pak Pavel Franěk. Potrestán byl i asistent Patrik Filípek, kterému byla omezena delegace také na dvě kola.


Matějek doplatil na zápas Mladá Boleslav - České Budějovice, kde podle oficiální zprávy svazu nejednotně posuzoval zakázanou hru a nesportovní chování.


Kovařík pak neodpískal jasnou penaltu pro Olomouc, která hrála v Brně. Domácí mladík Lukáš Mareček zahrál v pokutovém území rukou, kterou v žádném případě neměl u těla. Kovaříkovi nepomohl ani Patrik Filípek, který byl v té době na čáře a měl situaci přímo před sebou. I on dostal dva zápasy. Nedostatečnou spolupráci mu komise vytkla i v zápase Žižkov - Bohemians.


Jeden zápas pak vynechá Pavel Franěk. Ten byl potrestán za nedostatečné plnění funkce čtvrtého rozhodčího právě v zápase Žižkov - Bohemians 1905. Franěk totiž neupozornil hlavního rozhodčího Jílka, že v nastaveném čase Stracený úmyslně kopl míč na hrací plochu, aby záměrně zdržel hru. Za to měl obdržet žlutou kartu a následně červenou, protože by již byl napomínán po druhé. Právě čtvrtý rozhodčí si toto musí ohlídat a jde to jednoznačně na jeho vrub, protože tam není od toho, aby jen zvedal tabule se střídáním. Franěk je tak druhým rezervním rozhodčím, který v této sezóně dostal trest. Jako první byl potrestán Robert Hájek za emotivní závěr zápasu Teplice - Sparta.


Všichni čtyři sudí pak přijdou o odměnu za zmiňované zápasy. Od jara s touto novinkou přišla komise rozhodčích a delegátů. Pokud má totiž rozhodčí omezenou delegaci, pískal nebo mával zápas zadarmo.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Makrel - 14.03. Odpovědět

doufam že budou pokračovat Smajlík 14 Smajlík 4

Makrel
- 14.03. Odpovědět

Odnesli to jen pouze ty menší ryby, ty větší pokračujou dál.

Rooney. - 14.03. Odpovědět

patří ji to Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Rooney.
Reklama
Reklama
Nejnovější články