Zpět na » Synot liga » Sparta - Teplice 1:0 (1:0)

Synot liga - Sparta - Teplice 1:0 (1:0)

Sparta - Teplice 1:0 (1:0) © -

0

10.03. - Sparta dnes porazila Teplice 1:0 a dotáhla se na vedoucí Slavii na dva body. Nutno dodat, že Severočeši jí to velmi usnadnili.

Od prvních minut bylo znát, kdo je na Letné doma. Sparta se tlačila do útoku, což vyvrcholilo vedoucím a jediným gólem utkání ve 13. minutě. Michal Kadlec se prosadil hlavou po rohovém kopu. "Mrzí mě, že jsme obdželi gól ze standartní situace, Kadlec hlavičkoval úplně sám," uvedl ke klíčové situaci trenér hostí Petr Rada.

Teplice nehrály dobře, za což je mohl potrestat Pavel Horváth, který trefil břevno nebo Miroslav Matušovič, jenž nastřelil z přímého kopu tyč. Do konce poločasu však branka nepadla a tak se šlo do kabin za jednogólového vedení Sparty.

Kdo si myslel, že Teplice vstoupí do druhé půle útočně, tak se spletl. Severočeši stále vyčkávali a báli se přejít přes vlastní polovinu. Sparta byla stále lepší. Došek však vysoko přestřelil a Marek Kulič si tak dlouho hrál s míčem, až o něj přišel. Po celý zápas byl neviditelný navrátilec na Letnou Tomáš Jun.

Sparta tedy porazila Teplice a stáhla náskok na vedoucí Slavii na dva body. Teplice se propadly na pátou příčku a budou rády, když se udrží na pohárových příčkách.

Sparta Praha - FK Teplice 1:0 (1:0)
Branka: 13. Kadlec.
Rozhodčí: Jech - Zlámal, Lhoták. ŽK: Kadlec - Smíšek, Vidlička, Štohanzl.
Diváci: 14 109.

Sparta: Grigar - Voříšek, Sivok, Řepka, Kadlec - Hušek - Kulič, Vacek (55. Kolář), Horváth (88. Kladrubský), Matušovič - Došek (63. Holenda). Trenér: Bílek.
Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Štohanzl (76. Verbíř), Sabou, Doležal (60. Benát), Mareš - Jun, Smíšek (64. Smejkal). Trenér: Rada.