Zpět na » Synot liga » Žák: Vítězství nás může nakopnout

Synot liga - Žák: Vítězství nás může nakopnout

Žák: Vítězství nás může nakopnout © -

0

09.03. - Přinášíme Vám ohlasy z tiskové konference po utkání Most - Mladá Boleslav, ve kterém domácí celek po dlouhé době oslavil vítězství a to především díky větší bojovnosti a nasazení.

Zdeněk Ščasný: "Já si myslím, že to vítězství Mostu bylo naprosto zasloužené, už jenom protože si vypracoval víc šancí, hrál s nasazením, hrál agresivně, a to jsou všechno věci, které my jsme v tom zápase neměli. My jsme tu první půli naprosto odchodili, začali jsme být nebezpeční až když na hřiště přišel Holub, někteří hráči začali hrát až když to bylo 2:0. Bohužel musím konstatovat, že už v první půli bylo sedm hráčů na vystřídání, ve druhé půli to pokračovalo, byl to pseudofotbal, bylo to špatné a někteří hráči podali naprosto nestandartní výkon. Znovu říkám, předstírali, že dnes chtějí hrát fotbal. Já jsem je upozorňoval, že to bude těžké utkání, my bychom dneska nevyhráli s nikým s tímhletím výkonem."

Robert Žák:
"V první řadě musím poděkovat hráčům, že to nasazení měli maximální, ty gólové šance jsme si vypracovali. Když vezmu první poločas, tak jsme tam měli dvě gólovky, druhý poločas jsme paradoxně dali góly, tím že jsme se po standartní situaci dostali do gólovky a Byron Webster to tam propasíroval, a potom po pěkné akci kdy "Pišta" Pešír to tam nadvakrát dotlačil. Dostali jsme se do vedení 2:0, ale zase jsme si to zbytečně zkomplikovali v tom závěru a samozřejmě tím, že nastoupil Holub se zvýšila ta aktivita Boleslavi a samozřejmě takovýhle hráč, když zůstane volný, tak to umí potrestat. Potrestal to na 2:1 a pak jsme začali být zbytečně nervózní. Já jsem tedy strašně rád, že jsme to dotáhli do konce, protože si myslím, že by nás tohle mohlo nakopnout. Samozřejmě pro nás je to strašně důležité vítězství s ohledem na to, že máme teď tu serii těhle zápasů za sebou, ať je to Kladno, Budějovice a taky Jablonec, takže pro nás je to takové nakopnutí, že můžeme dál atakovat ty mančafty, které jsou před námi."

V následných odpovědích na otázky domácí trenér ještě pochválil útočnou dvojici: "celkem podávají dobré výkony, ale pro nás je důležité, že se tyhle hráči vydají pro kolektiv a to pomohlo, protože ti kluci pracovali, byli nebezpeční. Mladá Boleslav těch gólů moc nedostává a pro nás bylo důležité, že jsme ty góly dali." Krátce se zastavil i u navrátilce Jana Procházky: "neudělal žádné chyby a myslím si, že odehrál dobrý zápas, takže mužstvu přispěl a pomohl."