Zpět na » Synot liga » Bohemians 1905 - Jablonec 1:1 (0:0)

Synot liga - Bohemians 1905 - Jablonec 1:1 (0:0)

Bohemians 1905 - Jablonec  1:1 (0:0) © -

0

09.03. - Zápas ovlivnilo vedle chyb domácích hráčů také vyloučení brankáře Sňozíka po půlhodině hry. Do vedení šli přesto Bohemians, když se v 68. minutě prosadil na jaře už potřetí Jan Morávek. Domácí byli blízko výhře, ale pět minut před koncem utkání vyrovnal na konečných 1:1 střídající Tomáš Necid.

Domácí si byli dobře vědomi toho, že nezačnou-li na domácím hřišti vítězit, tím spíše v soubojích s přímými konkurenty, budou to mít se záchranou až do posledních kol hodně těžké. Možná právě toto svazovalo hráčům Bohemians nohy a tak se dopouštěli nepřesností špatných přihrávek, které jsou k vidění spíše v nižších soutěžích.

Severočeši podnikali právě na základě těchto minel domácích nebezpečné akce. Jednu z nich nedokázal po čtvrthodině hry proměnit Michálek, který zkoušel těžkou střelu z voleje. Na druhé straně se nedlouho na to protáhl Bartek po straně hřiště, jeho centr našel ve vápně hlavu Škody, ale mladý útočník Bohemians nasměroval míč jen pár centimetrů nad Špitovu branku. Po půl hodině hry hasil další brejk hostů po chybné rozehrávce Haška Sňozík, který mimo vápno fauloval Pavola Straku a sudí Adam neváhal a vytáhnul červenou kartu. Náhradník Zich se musel ukázat hned pár vteřin po nástupu do branky, když robinsonádou s trochou štěstí vytěsnil pokus Baranka z přímého kopu na tyč. Sňozíkův náhradník se pak ještě vyznamenal proti střele Klapky, kterou reflexivně vyrazil. Do kabin šla obě mužstva s nerozhodným výsledkem a trenéři hostů Komňacký a Weber vymýšleli, jak využít jabloneckou přesilovku.

Nátlaková hra Jablonce ani šance se ale po změně stran nekonala. Naopak i v deseti si domácí dokázali vytvořit šance. Hrdinou nedělního večera se pro zelenobílé stal Jan Morávek. V 68.minutě po akci střídajícího Kotyzy po pravé straně se mladý špílmachr napodruhé prosadil přízemní střelou ke vzdálenější tyči a potvrdil svoji bilanci jednoho gólu na utkání. Trenér Komňacký měl ovšem šťastnou ruku při střídání. Po dvanácti minutách pobytu na hřišti rozhodl o dělbě bodů Tomáš Necid. Josef Hamouz se snadno dostal s míčem do prostoru, kde měl být obránce Knakal, odcentroval a Necid zachoval klid a zblízka pověsil míč pod horní tyč Zichovy branky. Hosté si mohli odvézt z Prahy nakonec všechny body. V nastaveném čase měl po další chybě Knakala rozhodnoutí na kopačkách Hloušek, ale z těžkého úhlu mířil mimo.

Trenéra Jablonce Komňackého předvedená hra jeho svěřenců příliš nenadchla. „Do vyloučení byla Bohemka lepší, chtěli jsme hrát na brejky a to se nám nepodařilo. Ještě do poločasu jsme mohli rozhodnout“, řekl lodivod hostů. Spokojený nemohl být ani s hrou svých svěřenců ve druhé půli. „Při šedesáti minutové přesilovce si musíme šancí vypracovat mnohem více, Bohemka hrála svůj fotbal s nasazením a bojovností, my jsme bohužel nehráli vůbec odvážně, takže nakonec můžeme být rádi za bod“.

Utkání rozhodli invididuální chyby hráčů Boheminas. Poprvé Hašek „namazal“ Strakovi, který šel sám na Sňozíka a před vyrovnávací brankou se zapomněl bek Knakal. „S výkonem musím být spokojený, i v oslabení jsme si dokázali vytvořit příležitosti a vstřelit gól. Bohužel rozhodli invididuální chyby našich hráčů. Pak jsme se museli upnout na rychlé brejkové situace a na to jsme se nepřipravovali. Přes týden jsme trénovali hlavně standartky, bohužel to vyšlo vniveč“, zhodnotil průběh utkání trenér klokanů Busta. Do skoku nebylo u Botiče ani poté co se objevila zpráva o vítězství Mostu, který se na Pražany bodově dotáhl.“ Jestli se chceme zachránit, musíme koukat na sebe a především se naučit vyhrávat, protože s remízami by to nešlo“, ví moc dobře Busta.

Utkání jsme sledovali detailně zde

Bohemians 1905 -FK Jablonec 97 1:1 (0:0)
Branky: 68. Morávek, 85. Necid Rozhodčí: Adam - Kordula, Hojsík ŽK: Homola, Slezák, Necid ČK: 30. Sňozík
Diváci: 7204
Bohemians 1905: Sňozík - Knakal, Rada, Nikl, Šmarda - Moravec (60. Kotyza), Morávek, (81. Kuchař) P. Hašek, Bartek - Škoda (Zich) , Slezák (K).
Jablonec: Špit - Fukal, Huber, Homola, Hamouz - Michálek, Loučka (45. Valenta), Straka, Hloušek -Baranek, Klapka (70. Necid).