Zpět na » Synot liga » Brno - Olomouc 1:0 (0:0)

Synot liga - Brno - Olomouc 1:0 (0:0)

Brno - Olomouc 1:0 (0:0) © 1fcbrno.cz - Brněnský kapitán, stoper Jan Trousil.

1

09.03. - Více než osmdesát minut čekali fanoušci fotbalistů Brna a Olomouce na branku. Sedm minut před koncem vyrovnaného zápasu rozhodl jedinou brankou domácí kapitán Jan Trousil. Porážka od brněnského týmu přerušila sedmizápasouvou sérii remíz Olomouce.

Trousil se proti stejnému soupeři a velmi podobnou hlavičkou prosadil již na podzim, tehdy to stačilo jen na remízu 1:1. I přes snahu Olomouce, která dnes rozhodně nebyla jen bránícím týmem, jak tomu bylo v minulém kole proti pražské Spartě, domácí nejtěsnější výsledek udrželi až do závěrečného hvizdu rozhodčího a posunuli se na provizorní třetí příčku. Na konci sezony by to znamenalo účast v pohárové Evropě.

Domácí trenér Petr Uličný nemohl v nedělním zápase počítat s Kaloudou, kterého viróza a vysoké horečky vyřadily pro tentokrát ze hry. První poločas nepřinesl mnoho vyložených příležitostí, za zmínku stojí především Onofrejova šance, kterou dobře vychytal domácí brankář Martin Lejsal. V závěru první půle musel pro zranění odstoupit Aleš Besta a zbytek zápasu na jeho místě odehrál René Wagner.

V druhé části utkání diváky zaujalo několik gólových přiležitostí na obou stranách, za domácí byl aktivní Střeštík nebo Tomáš Polách. Ten zaujal přímým kopem, který se pomalu snášel do Drobiszovy branky a olomoucký gólman ho nakonec vyrazil konečky prstů na roh. Za hosty neměl daleko k brance Hubník, který trefil tyč. V 83. minutě ale kopal Polách přímý kop, posadil ho na hlavu nehlídanému Trousilovi a ten vítěznou brankou potěšil brněnské fandy, kterých se na Měststkém stadionu sešlo více než 8000. Tým z Olomouce nedokázal ve zbytku hrací doby ani v nastavení vyrobit vyrovnání a tak Brno uhájilo další tři body z domácího prostředí.

Trenér hostí Martin Pulpit byl přesto s výkonem svého mužstva spokojen. "Zápas byl na české poměry kvalitním a měl výbornou atmosféru. Vyhrál v něm ten šťastnější tým, my jsme bohužel nedokázali využít naše příležitosti." Domácí kouč Petr Uličný vyzdvihl výkon Lejsala. "Kryl tři gólové šance, podal výborný výkon. Před utkáním jsme počítali s olomouckými kvalitami v defenzivě, ale soupeř v tomto zápase ukázal, že umí předvést i kvalitu směrem dopředu."

Brno - Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 83. Trousil

Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Kubáň

ŽK: Mareček, Střeštík - Heidenreich, Onofrej, Jindřišek, Kaščák

Diváci: 8230

Brno: Lejsal - Švejnoha, Dvorník, Trousil, Siegl - Kuncl, Polách, Mareček, Lira (52. Simr) - Besta (44. Wagner), Střeštík (90. Pavlík)

Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Komárek, Škerle, Heidenreich - Janotka (66. Bajer), Kaščák, Rossi, Hořava (85. Kazár), Onofrej - Hubník (77. Schulmeister)