Zpět na » Synot liga » Most - Boleslav 2:1 (0:0)

Synot liga - Most - Boleslav 2:1 (0:0)

Most - Boleslav 2:1 (0:0) © sparta.cz - Milan Švenger

0

09.03. - Poslední Most dnes na svém stadionu přivítal Mladou Boleslav, kterou vede jejich bývalý lodivod Zděnek Ščasný, v kádru středočechů působí i Alexandre Mendy a Tomáš Poláček, jenž prošli sestavou SIADu. Svěřenci Roberta Žáka dosáhli po dlouhé době vítězství a drží se v boji o záchranu v první lize-

Domácí se mohli radovat již v 6.minutě, nejprve těsně před Rilkem uklidil Rolko na roh a po něm hlavičkoval Procházka do břevna. Poté se již hra vyrovnala a do šance se dlouho žádný z týmu nedostal. Zahrozit mohl jen unikající Emil Rilke, ale dříve než on byl u míče hostující brankář Miller.

Vše mohl změnit právě teplický útočník, který je v Mostě na hostování, jenže polovysoký Trubilův centr před ním odhlavičkoval Kalina na roh. Nevedlo se ani jeho parťákovi v útoku Tomáši Pešírovi. Ten těsně před přestávkou hlavičkoval osamocen mimo branku hostí.

Hned po změně stran se znovu pokoušel prosadit nejlepší muž na hřišti Emil Rilke, jeho dalekonosnou střelu Miller s problémy vyrazil na roh. Chvilku po něm neměl daleko k otevření skóre ani hlavičkující Prášil, avšak nezamířil přesně.

V úvodu druhé půle se hrál svižný fotbal, z ojedinělého brejku zahrozil také střídající Holub, jenž pálil do míst, kde byl připraven Švenger. Útočná aktivita se domácím vyplatila v 63.minutě, kdy po se přímém kopu snažil Ševinský odkopnout míč do bezpečí, ale trefil jen nohu Webster, od něhož se míč odrazil do branky.

Od té doby začala hrát i Boleslav, v 69.minutě trefil Jan Rajnoch z 25 metrů spojnici břevna a tyče, ale jak to tak ve fotbale bývá, uplatnilo se pořekadlo nedáš - dostaneš. Z následného útoku našel Rilke před brankou Pešíra a ten nadvakrát zvýšil.

Poté domácí kontrolovali výsledek, ale přesto se hostům povedlo v 88.minutě snížit, když se trefil Radim Holub. Most stav 2:1 již udržel a taktéž se udržel v boji o záchranu ligové příslušnosti.

Most - Mladá Boleslav 2:1 (0:0)
Branky: 63.Webster 70.Pešír - 88. Holub
ŽK: 11. Trubila, 60.Gedeon, 90.Stožický - 16. Hrdlička, 64.Rolko, 77.Rajnoch
Diváci: 3278

Most: Švenger - Prášil, Johana, Webster, Procházka - Stožický, Gedeon, Pilař (90.Bogdanov), Trubila - Pešír, Rilke (83.Loos)
Boleslav: Miller - Ševinský, Rolko, Kopic, Kalina - Kysela, Rajnoch, Hrdlička, Vaněček (54.Holub) - Mendy, Řezníček (46.Mašek)