Zpět na » Synot liga » Liberec - Žižkov 2:2 (0:1)

Synot liga - Liberec - Žižkov 2:2 (0:1)

Liberec - Žižkov 2:2 (0:1) © fcslovanliberec.cz - Liberec - Žižkov 2:2

0

08.03. - Úvodní zápas 20. kola Gambrinus ligy se odehrál v Liberci, kde domácí Slovan přivítal Žižkov. Pražané se překvapivě už v 8. minutě ujali vedení, když skóroval Kušnír. Liberec se však nevzdával a po přestávce utkání otočil, z penalty se trefil Dort a vedoucí branku přichystal Kerič. O konečné podobě výsledku však pár minut před koncem rozhodl střídající žižkovský Demjan.

Domácí borci v posledních dvou ligových zápasech slavili zisk tří bodů a tak si věřili i před sobotním zápasem s Žižkovem. Pod Ještědem se jim však situace hned z počátku zkomplikovala, to když si za liberecké stopery naběhl Kušnír na přesnou Švancarovu kolmici a po krásné kličce Zlámalovi zakončil do zývající brány. Zaskočení domácí hráči se však rychle oklepali a zahájili ofenzivu. Ta však byla značně bezzubá, hráčům Liberce se nedařila kombinace a centry ze stran brankář Bartalský bez větších problémů odvracel. Až po dvaceti minutách hry výrazněji zahrozil mladíček Dočkal, i jeho střelu ale brankář Žižkova vytěsnil mimo tři tyče. Bartalský si pak poradil i s nebezpečnými hlavičkami Nezmara. Hosté hrozili zejména díky Švancarovi, který však ve vyložených šancích vždy zklamal a nezakončil přesvědčivě. I přesto se Švacncarovi podařilo vstřelit druhou branku Žižkova, radost hostí ale zastavil hlavni sudí Mikel, který odpískal faul na Holeňáka.

Po přestávce svěřenci Ladislava Škorpila ještě více zvýšili tlak na soupeřovu obranu, což přineslo kýžené ovoce. V 52. minutě kopl Stracený ve vlastním pokutovém území do obličeje Papouška a rozhodčí Mikel nařídil pokutový kop. Ten s trochou štěstí proměnil Filip Dort a bylo srovnáno. To však domácím nestačilo a dále pokračovali v náporu. Sedmnáct minut před koncem utkání po rychlé kombinaci poslal Papoušek míč na Keriče a mladý Chorvat přehodil ležícího gólmana hostí. Kerič si tak opět vylepšil svou střeleckou bilanci v dresu Slovanu, 4 zápasy - 3 góly. Liberečtí po vedoucí brance polevili a trenér Škorpil sáhl k několikerému střídání. Stejný postup zvolil i někdejší kouč Slovanu na lavičce Žižkova Stanislav Griga a měl šťastnější ruku. Záložník Demjan byl na hřišti jen pár vteřin, avšak dokázal využít nedorozumění domácích a ve skrumáži před Zlámalem vyrovnal.
Závěr utkání se nesl v duchu několika výrazných šancí na obou stranách. Ani jeden z celků však již skórovat nedokázal a tak se Liberec na domácí půdě rozešel s Žižkovem smírně 2:2.

FC Slovan Liberec - FK Viktoria Žižkov 2:2 (0:1)

Branky: 53. Dort z pen., 73. Kerič - 8. Kušnír, 83. Demjan
Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Dobrovolný
ŽK: Dort, Smetana - Besta, Mores, Blaha
Diváci: 5360

Liberec: Zlámal - Šinglár (89. Košťál), Holeňák, Polák, Janů - Dočkal, Bílek, Dort (62. Smetana), Papoušek - Nezmar, Kerič (81. Vlasko)

Žižkov: Bartalský - Šťastný, Labant, Mores, Xavier - Stracený (70. Mougfire), Besta, Procházka (82. Demjan), Kušnír - Švancara, Kalod (78. Blaha)