Zpět na » Synot liga » ČR - Teplice 3:1 (1:0)

Synot liga - ČR - Teplice 3:1 (1:0)

0

11.10. - Dnes od 17:00 se v Teplicích na stadionu Na Stínadlech za krásného avšak chladného počasí uskutečnil přátelský zápas mezi reprezentací ČR a domácím ligovým týmem.

Utkání mělo posloužit k vyzkoušení variant sestavy pro zápas s Německem, jelikož reprezentaci chybí tři základní kameny sestavy - Jankulovski, Baroš a Polák - kvůli žlutým kartám z předchozích utkání. Karel Brückner poslal v zahajovací sestavě do hry tyto hráče: Čech - Ujfaluši, Kováč, Rozehnal, Zápotočný - Plašil, Galásek, Matějovský, Pudil - Kulič, Koller. Na tribuně tak zůstali zranění Jarolím se Sionkem a dolečující se Rosický.

Domácí vedl v utkání asistent Zdeněk Klucký, jelikož hlavní trenér Petr Rada se věnoval svým povinnostem asistenta u soupeře, a ten poslal do utkání tuto sestavu: Slavík, Kaufman, Klein, Lukáš, Rosa - Verbíř, Doležal, Ljevakovič, Hašek - Smíšek, Kroupa.

Aktivněji v utkání začali domácí Teplice drželi více míč a v páté minutě se dostali do přečíslení tři na dva, Kaufman vysunul Kroupu avšak ten vyslal jen slabou střelu. Postupem času se začal prosazovat reprezentační výběr, aktivitou hýřil především ve formě hrající Daniel Pudil. Jeho střely v sedmnácté, osmnácté i dvacáté minutě však brankou neskončily.

Gólem skončilo až nedorozumnění po autu domácích, kdy se k míči dostal Kulič a nikým nekrytý postupoval zleva do pokutového území a ostrou střelou překonal Martina Slavíka. Do dobré šance se dostaly i Teplice, ale ze standartní situace z pětadvaceti metrů vypálil Michal Doležal jen do rukavic Petra Čecha.

Míč měla na svých kopačkách více reprezentace, snažila se zásobovat pokutové území Teplic centry, ale většinu jich buď lapil Martin Slavík nebo odvrátila pozorná obrana. Hodné útoků též zastavil již v zárodku defenzivní štít Admir Ljevakovič. Domácí se snažil hrozit především z brejků, ale do vyložené šance se v první půli nedostali.

Do druhé půle oba trenéři postřídali a v reprezentačním dresu se hned jeden z nových mužů prosadil. Po centru Plašila prostřelil tvrdou střelou Stanislav Vlček vše co mu stálo v cestě a dostal tak svůj tým do vedení 2:0. To však bylo na dlouho ze strany ČR vše, ještě v 57.minutě zahrozil Koller po uličce od Fenina obešel i brankáře Belice, ale míč z branky vykopl Klein, poté už karty jakoby se na hřišti obrátily a do převahy se dostal tým Teplic, útočnou sílu především rozhýbali Ĺ tohanzl s Marešem.

V 60.minutě po krásném obhození kolem Ĺ imůnka pálil ještě Mareš těsně mimo, ale již za dvě minuty pronikl po pravé straně do pokutového území Ĺ tohanzl a naservíroval míč před prázdnou branku Kroupovi a ten se nemýlil. Na brejky nyní spoléhali naši reprezentanti a pojednom z nich z dálky pálil Kladrubský, jeho střelu s obtížemi Tomáš Belic vyrazil. Od 75.minuty se hra již vyrovnala a boj o míč probíhal především ve středu pole, hráči s lvíčkem na prsou zahrozili po průniku Pospěcha, který servíroval míč Kuličovi, museli míč odkopnout do bezpečí zadáci Teplic.

Část obecenstva již začala odcházet, když si s míčem pohrál v 87.minutě Fenin a zprava ho poslal Kuličovi do a ten ho nekompromisně uklidil do sítě. Utkání se poté již dohrálo v klidu, domácí hráči měli sice míč na svých kopačkách, ale branku neohrozili, reprezentace si tak připsala v přípravném utkání výhru.

ČR - Teplice 3:1 (1:0)