Zpět na » Synot liga » Mašek může hrát

Synot liga - Mašek může hrát

Mašek může hrát © -

0

Líbilo se

04.03. - Konečně byly dotaženy administrativní náležitosti okolo přesunu Jiřího Maška. Devětadvacetiletý útočník tak již může v neděli nastoupit za Mladou Boleslav v Mostě.

Dnes totiž do Boleslavi dorazily potřebné materiály. Ve středočeském klubu bude zatím pouze půl roku hostovat. Jeho problémy začaly, když přestoupil z Tirolu Innsbruck do Ankaragücü. Turci ale nezaplatili a problémy byly na světě. Ani dnešním rozhodnutím se jeho případ neuzavírá, spor stále není definitivně uzavřen.


V Mladé Boleslavi trénuje již od poloviny loňského podzimu, ale teprve v jeho závěru nastoupil ke dvěma ligovým utkáním. Od Innsbrucku měl povolení k hostování do 30. června 2008 v turecké Ankaře, která však dohodnutou finanční částku rakouskému klubu nezaplatila. Nemohl tedy hrát za Tirol Innsbruck, ani za Ankaragücü.


Na zvláštní povolení komise pro profesionální hráče při FIFA byl uvolněn do Mladé Boleslavi do konce kalendářního roku 2007 a obdobnou žádost vedení boleslavského klubu poslalo na FIFA i pro jarní sezónu 2008. Vyřízená už je a Mašek může tedy hrát ve zbývajících jedenácti zápasech aktuálního ročníku tuzemské Gambrinus ligy.


„Mám velkou radost a především dobrý pocit, že konečně zase někam patřím. Beru to také jako příležitost splatit Mladé Boleslavi, co mi dala v začátcích fotbalové kariéry,“uvedl Mašek na klubovém webu.


V české nejvyšší soutěži má v dresech Jablonce a Teplic odkopáno 166 utkání, v nichž vstřelil 33 gólů. V Teplicích se mu povedly zejména poslední dvě sezóny. V ročníku 2004/2005 vstřelil deset branek a na podzim roku 2005 vstřelil pět branek a po té se pakoval do Turecka.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz, fkmb.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články