Zpět na » Synot liga » Zápisníček Lukáše Váchy, 08. kolo

Synot liga - Zápisníček Lukáše Váchy, 08. kolo

0

11.10. - V osmém kole podlehl Jablonec na domácím stadionu Spartě góly Karola Kisela 0:2.

V minulém kole hrála v Jablonci Sparta, vyhrála díky dvěma brankám Karola Kisela v závěru zápasu. Jak bys to utkání zhodnotil?
Do utkání jsme vstoupili agresivně, chtěli jsme na Spartu vlétnout důrazně a překvapit ji, ale nepohlídali jsme závěr utkání a dostali jsme dva góly. Takže hodnocení je záporné.

Hrál jsi znovu ve středu hřiště. Jak jsi spokojen se svým výkonem?
Ze začátku jsem nebyl příliě vidět a nedostal jsem se tolik k míči, s ubíhajícím časem jsem se do toho dostal a bylo to dobré, jenže jsme opět nebodovali.

Během týdne porazila česká reprezentace do devatenácti let stejně staré Poláky během tří dnů dvakrát, v prvním zápase jsi odehrál hodinu hry, ve druhém jsi střídal v 90. minutě Fabiána.Jak těžký soupeř bylo Polsko?
Neřekl bych těžký soupeř, ale v prvním zápase jsme je trochu podcenili a nechali soupeře vyniknout, ten si začal věřit a přehraval nás. O poločase jsme se z toho dostali a dali jsme gól a vyhráli utkání. Ve druhém zápase to bylo úplně o něčem jiném, na velkém hřišti jsme dobře kombinovali a dali důležité góly, soupeř se na nic nezmohl.

Koukali jste se na srazu v úterý na zápas Ligy mistrů mezi Sevillou a Slavií? Co říkáš hernímu projevu Pražanů a výsledku?
Koukali, Slavie udělala hodně chyb, ale na druhou stranu Sevilla předvedla hodně pěkných akcí. Výsledek vyplýval z chyb.

Ve čtvrtek pak postoupila v Poháru UEFA do hlavní fáze přes dánský Odense na penaltový rozstřel Sparta, Mladá Boleslav po výhře 1:0 a následném penaltovém rozstřelu postoupila přes Palermo. Co na tyto výsledky říkáš?
Jsem rád, že je další český zástupce v evropském poháru. Je to pro český fotbal a českého fanouška jen dobře!