Zpět na » Synot liga » Fotbalová nuda nahrála Slavii

Synot liga - Fotbalová nuda nahrála Slavii

Fotbalová nuda nahrála Slavii © -

0

03.03. - AKTUALIZOVÁNO Sparta se dnes protrápila k remíze v Olomouci. Sigma po celé utkání v klidu bránila a bod si zasloužila. „Je to ztráta," uvedl po zápase trenér Sparty Bílek.

Sparťané měli na začátku jara skvělou formu. Ve Zlíně vyhráli po dlouhé době a doma rozdrtili Žižkov. Dnes však přijeli do Olomouce, která je známá svoji skvělou obranou.

„My jsme utkání začali dobře a Marek Kulič se dokonce dostal do veliké šance," uvedl vzácnou šanci Sparty Bílek. Sparta měla sice tlak, ale do vyložené příležitosti se však nedostala. „Olomouc hrála v obraně velice dobře, ve druhé půli se navíc soustředili právě pouze na defenzivu. My jsme si sice vytvořili převahu, ale prakticky bez nebezpečného zakončení." dodal pro sparta.cz Michal Bílek.

Naopak radovat se mohli domácí. Hned v sedmé minutě poslal Sivok neskutečnou hrubkou do šance Onofreje. „Pustili jsme domácí vlastní chybou do zakončení, skvěle zasáhl Tomáš Grigar." oddechl si letenský lodivod.

Spartě se tedy dnešní zápas nepovedl, Slavia se opět vzdálila. „Držíme neporazitelnost, a to je samozřejmě pozitivní. Chtěli jsme však jednoznačně víc, chtěli jsme tři body. Bylo to utkání o jedné brance a tu jsem bohužel nevstřelili. Nemůžeme být spokojeni, ale hlavy neklopíme. Do konce zbývá ještě spousta zápasů, rozhodovat se bude jinde. Přesto jsme samozřejmě chtěli z Olomouce více," uzavřel utkání Michal Bílek.

Naopak trenér Olomouce Martin Pulpit neskrýval nadšení z poctivého bodu. "Získali jsme bod, ve který před zápasem věřil asi málokdo. Domácí fanoušci možná čekali více, ale tým si zaslouží pochvalu za nasazení a bojovnost. Kdybychom takový výkon podali v Mostě a ve druhé půli proti Bohemce, tak jsme museli vyhrát," řekl k utkání Pulpit.

Libor Došek nastoupil do utkání poprvé na jaře. Ve 40. minutě vystřídal nevýrazného Matušoviče. "Je to pro nás samozřejmě ztráta. Jeli jsme sem s cílem vyhrát, což se nám bohužel nepodařilo. Přes důslednou defenzívu domácích jsme se nedostávali do mnoha šancí, přesto tam však nějaké příležitosti ke skórování byly, ovšem nebylo nám souzeno vstřelit rozhodující branku. Zápasy proti soupeřům, kteří se soustředí prakticky jen na bránění, jsou velmi těžké. To však nic nemění na tom, že i týmy s takovouto destruktivní taktikou musíme jako Sparta porážet," přidal svůj pohled na zápas Došek.

Mladík Sparty Kamil Vacek hrál dříve za Olomouc. Ještě ke všemu měl dnes svátek. "Znám tu mnoho lidí, mám zde hodně kamarádů a chtěl jsem se před nimi předvést v tom nejlepším světle. Ovšem proti fotbalu, nebo spíše antifotbalu s deseti hráči ve svém vápně, který Sigma zejména ve druhém poločase praktikovala, jsme to měli velmi těžké. Věděli jsme, že Olomouc málo gólů dává i inkasuje, a bohužel se to potvrdilo i dnes. Rozhodně však neházíme flintu do žita a od teď se již soustředíme jen a pouze na příští týden a zápas proti Teplicícm, který musíme zvládnout o poznání lépe," uvedl Vacek.

Slavia má tedy čtyřbodový náskok a titul má na dosah. Ale nepředbíhejme, ještě zbývá mnoho zápasů. Loni měli Sešívaní stejný náskok a jak to dopadlo všichni víme.