Zpět na » Synot liga » Švancara: Modlil jsem se, aby šel Sňozík k zemi

Synot liga - Švancara: Modlil jsem se, aby šel Sňozík k zemi

Švancara: Modlil jsem se, aby šel Sňozík k zemi © -

0

Líbilo se

03.03. - Běží čtyřiapadesátá minuta utkání a Petr Švancara po sólovém uniku právě otáčí vývoj zápasu. Žižkov poráží Bohemians 2:1 a zvyšuje náskok na soupeře v tabulce na 7 bodů.

„Udělali jsme další krok ke klidu. Jsou to pro nás strašně důležité body, stejně jako zápas s Kladnem. Pokud budeme takovéto zápasy zvládat, přibližujeme se k záchraně,“ řekl trenér domácích Stanislav Griga. Žižkovské jako by někdo místo deprese z inkasované branky polil živou vodou. „Po obdržené brance to z hráčů spadlo a začali do toho více šlapat, měli jsme dobrý přístup a bojovnost. Snad jsme tím odčinili výprask na Spartě,“ přál si Griga.


Utkání rozhodl Petr Švancara, který na konci první půle zazdil jednu z tutovek. Nakonec se stal hrdinou zápasu. Žižkovský forvard vyzdvihl především týmového ducha. „Ten zápas jsem nevyhrál já nebo Tinga, ale celé mužstvo. Od vedení přes hráče až po uklízečku jsme tu skvělá parta a dnes jsme zvítězili hlavně kvůli tomu,“ přiznal šťastný střelec. „Mercedes“ natankoval Super a po padesátimetrovém sprintu obstřelil šajtlí gólmana Sňozíka. „Přesně takhle jsem to udělal i loni v zápase s Hradcem a vyšlo to i teď. Běžel jsem co nejblíž k brankáři a modlil se, ať jde na zem.“


Byla to chyba našeho obránce, měl Švancaru zastavit už na půlce. Jak se rozeběhne, je těžké ho chytit. Prokázal, že je v naší lize extratřída,“ vysekl poklonu domácímu útočníkovi trenér Bohemians Busta.
„Fanoušky máte luxusní, kdybych hrál za Bohemku, tak už bych měl postavenou sochu,“ utrousil rozesmátý Švancara poznámku na ředitele Bohemians 1905 Přibyla. „Co se týká těch dělobuchů a světlic na obou stranách, tak bych řekl, že to k fotbalu patří. Dějí se mnohem horší věci, než že někdo něco hodí při fotbale na trávník. Fanoušci nám vytvořili parádní atmosféru a my jim za to děkujeme.“


Příští zápas s Jabloncem bude pro Bohemians velmi důležitý, myslí-li to se záchranou vážně. „S Jabloncem už půjde do tuhého, především musíme začít vyhrávat doma, jinak se nezvedneme,“ přiznal kapitán klokanů Karel Rada.

Kam dál?

Hodnej Pán / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články