Zpět na » Synot liga » Žižkov – Bohemians 1905 2:1 (0:1)

Synot liga - Žižkov – Bohemians 1905 2:1 (0:1)

Žižkov – Bohemians 1905 2:1 (0:1) © -

0

02.03. - Bohemians se ujali na Žižkově brzy vedení, když Morávek skóroval už v 8. minutě. Po inkasování Žižkov, jakoby pokropen živou vodou ožil a začal diktovat tempo hry. Vyrovnání přišlo po chytré, možná náhodné střele brazilce Tingy. Obrat dokonal sólovým útokem Petr Švancara.

V malém pražském derby šlo o důležité záchranné body. Vážnost utkání podtrhli i odpolední výsledky nejbližších soupeřů pražských týmů, které své zápasy nezvládli a prohráli.

Na začátku utkání bylo na domácích vidět zakřiknutí a jakoby na nich ještě ležela šestibranková sparťanská deka. Bohemians právě naopak ve výborné atmosféře na soupeře vlétli a už v 8. minutě se mohli radovat z vedoucí branky. Zásah přišel po akci Bartka, který utekl domácím bekům po pravé straně a jeho přesný centr za záda Bartalského dopravil hlavou mezi zkoprnělými obránci Jan Morávek. Paradoxně nevysoký záložník Bohemians se podobným způsobem prosadil i minulý týden proti Plzni.

Nedlouho na to se nechal slyšet domácí kotel. „Griga ven!“ neslo se vzduchem nesměle. Po obdržené brance se Viktoriáni sebrali, přidali na agresivitě a jejich hra se rázem zlepšila. Do konce poločasu si vytvořili několik šancí. Největší měl těsně před odchodem do kabin na kopačce Švancara, kterému přihrával nezištně před prázdnou branku Kalod. Bohužel pro domácí Švancara přestřelil.

Po změně stran se fanoušci Žižkova nechtěli doma nechat od Klokanů zahanbit a tak metali na hřiště jednu světlici za druhou z čehož měl nejmenší radost gólman Sňozík. Na výtržnosti ze strany fanoušků to byla nakonec remíza. V 70.minutě musel být zápas dokonce přerušen a rozdováděné fanoušky zklidnila až výhružka pořadatele o ukončení zápasu nebo právě došlá zásoba munice.

V padesáté minutě se po přímém kopu dostal k odraženému míči brazilský záložník Tinga a z dvaceti metrů přeloboval technickou střelou bezmocného brankáře Sňozíka. Vyrovnáno. Ze strany domácích to nebylo zdaleka vše: Už za pět minut se po chybě Knakala dostal na půlce míč ke Švancarovi, který prohýřil už několik šancí. „Mercedes“ ovšem zřejmě dolil v kabině to správné palivo. Předběhl Radu, vylákal Sňozíka k bližší tyči a s přehledem ho obstřelil, 2:1 pro domácí. Po otočení stavu se hosté dlouho hledali a jejich hra upadla do beznaděje. Až posledních dvacet minut se „Klokani“ otřepali. Přišel tlak i šance, ale ke smůle zelenobílých si míč do sítě domácích cestu nenašel.

Detailní info zde

Viktoria Žižkov - Bohemians 1905 2:1 (0:1)
Branky: 8. Morávek, 50. Tinga, 54. Švancara Rozhodčí: Jílek - Filípek, Menel. ŽK: Stracený, Knakal, Besta, Švancara, Zengue, Moravec.
Diváci: 5262
Žižkov: Bartalský - Labant, Da Silva, Besta, Šťastný - Kušnír, Procházka, Stracený, Tinga (72.Moughfire) - Kalod (86.Blaha), Švancara
Bohemians 1905: Sňozík - Knakal, Rada (K), Nikl, Šmarda -Vágner (I. Hašek), Morávek, Bálek,(Moravec) P. Hašek - Ordoš, Škoda.