Zpět na » Synot liga » Slavia - Most 2:0 (1:0)

Synot liga - Slavia - Most 2:0 (1:0)

Slavia - Most 2:0 (1:0) © -

0

02.03. - Na stadion ligového lídra zavítal aktuálně poslední tým Gambrinus ligy Most. Slavia chtěla odčinit porážku, kterou utrpěla v posledním ligovém kole na hřišti Brna. Dalšího zaváhání se však nedopustila a porazila Most rozdílem 2 gólů, přičemž každý vsítila v jednom z poločasů. Most nepředvedl ustrašený výkon, ostatně podobné výkony ukázal i v minulých zápasech. Výsledkově se mu ale nedaří.

Pětitisícová návštěva, která dnes přišla na Strahov, byla svědkem dvojího boje. Boje o záchranu, v podání Mostu a boje o titul reprezentující Slavia. Šťastnějším týmem byla nakonec Slavia, která vyhrála 2:0. Především díky aktivnímu stylu hry si vypracovávala dostatek šancí, z kterých nakonec vstřelila 2 góly.

Trenér Karel Jarolím postrádal hráče Šventa, Jandu, Šmicera a Šenkeříka, doléčují zranění a Davida Hubáčka, který má zraněný palec u nohy. Trenér Robert Žák do zápasu nemohl poslat stopera Jiřího Studíka, který hostuje v Mostu právě ze Slavie a dohoda mezi kluby mu brání nastoupit. Do sestavy naopak mohl zařadit stopera Johanu a kapitána Pilaře, kteří se vraceli po karetním trestu.

V úvodu utkání se hrál poměrně otevřený fotbal, Most jako by ukazoval, že na Slavii nepřijel pouze bránit. Jak sám Patrik Gedeon říká:,,Chtěli jsme na ně vlítnout.“ a během prvních minut se to opravdu dařilo. Bylo vidět hned několik šancí na obou stranách. Světlý mostecký moment přišel ve 25. minutě, kdy se z dobrých 26 metrů napřáhl hostující Pilař a poslal tvrdou střelu na Vaniakovu branku, která se zastavila až o dobře postavené břevno brankáře domácích. Dlouhé čekání na gól přerušil až v 39. minutě Jan Blažek, dávajíc první gól za slávistické barvy. Matěj Krajčík servíroval míč na malé vápno, který se odrazil od jednoho z obránců hostí a Jan Blažek ho pohotově doklepl do brány. Po celé utkání držel mostecké naděje dobře chytající brankář Švenger. Dobré zákroky předvedl hned v několika momentech. Proti střele Černého, hlavičce Brabce a při dalších šancích. Dnes byl brankář Švenger bezesporu nejlepším mosteckým hráčem.

Během poločasové přestávky bylo vylosováno 20 fanoušků, kteří si půjdou v doprovodu jednoho hráčů slávistického A-mužstva prohlédnout dostavující se stadion v Edenu.

V úvodu druhého poločasu měl šanci hostující Emil Rilke. Předvedl pěkný unik, ale následná střela byla příliš z úhlu a šla pouze vedle Vaniakovy branky. Slavia si dále vypracovávala poměrně dost šancí, ale druhého gólu se dočkala až po vystřídání Marka Suchého, kterého nahradil Michael Tavares. Po svém krátkém působení na trávníku vsítil v 57. minutě gól. Po rohu rozehrávaném Jaroslavem Černým předskočil hostujícího obránce a hlavou poslal Slavii do dvoubrankového vedení. Michael Tavares vstřelil taktéž svůj první gól ve slávistickém dresu a trenér Karel Jarolím mu dokonce na soustředění v Dubaji slíbil za případný budoucí zásah šampaňské. Tento stav se do konce utkání nezměnil. Slavia si vypracovávala další šance, ale hostující obrana míče odvracela, až na několik standardních situací neměl Most do konce utkání žádnou větší šanci. Během utkání bylo vidět celkem dost tvrdých zákroků, proto rozhodčí rozdal 8 žlutých karet, všechny však byly celkem oprávněné a od delegáta dostal známku 8.

Ohlasy trenérů

Jak říkal sám trenér hostí Robert Žák:,, Na Slavii jsme nepřijeli pouze bránit. Herní projev z naší strany nebyl špatný, ale za chyby při standardní situaci a nedůsledné bránění jsme byli potrestáni.“

Trenér Jarolím:,,Do vedení jsme mohli jít podstatně dřív. Poměrně nebezpeční jsme byli ze standardních situací, finální fázi měli hráči řešit lépe. Most nás zlobil především přihrávkami za obranu. Z našich šancí jsme měli určitě přidat ještě další branku.“

SK Slavia Praha - FK Siad Most 2:0 (1:0)

Branky: 39. Blažek, 57. Tavares

Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Teuber.

ŽK: Gedeon, Suchý, Webster, Trubila, Latka, Pudil, Škoda, Rilke.
Diváci: 5168

Slavia: Vaniak - Krajčík, Latka, Brabec, Pudil - Jarolím, Abraham(80. Volešák), Suchý(55. Tavares), Černý- Ivana, Blažek(72. Toleski). Náhradníci: Vorel ,Tavares, Toleski, Dřížďal, Kalivoda, Volešák, Střihavka.

Most: Švenger - Prášil(73. Onyango), Johana, Webster, Škoda - Stožický(65. Loos), Gedeon, Pilař, Trubila - Rilke, Pešír(80. Mendy). Náhradníci: Svoboda, Onyango, Jamrich, Bogdanov, Mendy, Loos, Hrechishka.