Zpět na » Synot liga » Boleslav - Budějovice 2:1 (2:1)

Synot liga - Boleslav - Budějovice 2:1 (2:1)

Boleslav - Budějovice 2:1 (2:1) © -

0

02.03. - Díky dvěma brankám mladého útočníka Řezníčka, vybojovala Mladá Boleslav na svém stadionu vítězství 2:1 nad Českými Budějovicemi. O to více je to pro domácí cenné, že na domácím stadionu vyhráli po více něž pěti měsících.

V dnešním utkání se setkali dva sousedé z tabulky. Jak Mladá Boleslav, tak České Budějovice měli shodně třiadvacet bodů a dělili se spolu o sedmé, respektive osmé místo v tabulce.

Vyhoupnout se tabulkou vzhůru chtěli na začátku utkání především domácí. Již ve 4. minutě přihrál Mendy míč Kyselovi, ten našel centrem ve vápně nabíhajícího Řezníčka, který se štěstím dostal míč za Kučerova záda.

Navýšit skóre mohl Hodúr, který prošel přes dva protihráče, ovšem jeho střela jen těsně minula Kučerovu branku.

První velká šance hostů přišla s rohovým kopem ve 32. minutě. Po jeho zahrání propadl míč mezi klubko hráčů, kde se nejlépe zorientoval Mrkvička a levačkou vyrovnal.

Uteklo sotva sedm minut a opět se měnilo skóre. Rajnoch vyslal Hodúra zprava na Kučeru, který proti němu vyběhl. Místo střely ovšem poslal milimetrovou přihrávku Řezníčkovy, který neměl problém trefit prázdnou branku.

Do druhého poločasu nastoupili aktivněji hosté, ovšem vážnější šanci si nevytvořili. Ta přišla až ve 72. minutě. To Když si Mrkvička nikým neatakovaný naběhl na centr, který přesně hlavou umístil k pravé tyči Millerovi branky. Domácí brankář ovšem vytáhl fantastický zákrok a konečky prstů vytěsnil Mrkvičkou hlavičku na roh.

Poté se osmělil Vozábal k dalekonosné střele, ovšem i tu Miller nadvakrát s pomocí obránců zvládl.

Hosté dostali šanci při početní výhodě, to když Dolejš po kontaktu s Procházkou upadl a jelikož byl v tuto chvíli Procházka posledním hráčem domácích, poroučel se předčasně do kabin. Přesilovku ovšem hosté nevyužili, mohli ještě inkasovat, to když Poláček běžel sám na Kučeru, udělal mu ovšem kličku a tou se dostal mimo střelecký úhle a zpětnou přihrávku již spacifikoval Kučera.

FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České Budějovice 2:1 (2:1)

Branky: 4., 39. Řezníček - 32. Mrkvička.
Rozhodčí: Matějek - Pospíšil, Kubáň

ŽK: 22 Kopic, 44. Kalina - 27. Mrkvička.
ČK: 85 Procházka
Diváci: 3 857.

Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Procházka, Kopic, Kalina - Kysela, Rajnoch, Hodúr (87. Hrdlička), Mendy - Táborský (60. Poláček), Řezníček (67. Sedláček).

České Budějovice: Kučera - Peroutka (45. Leština), Horejš, Homoláč, Žižka - Plocek (Dolejš), Hílek (78. Svátek), Vozábal, Šíma - Mrkvička, Stráský.