Zpět na » Synot liga » Plzeň - Ostrava 0:4 (0:3)

Synot liga - Plzeň - Ostrava 0:4 (0:3)

Plzeň - Ostrava 0:4 (0:3) © fcb.cz - Hráči Baníku oslavují s fanoušky

0

02.03. - Fotbaloví příznivci z Plzně dnes viděli celkem čtyři góly, ovšem pouze v brance domácích. Viktoria byla Baníku vyrovnaným soupeřem až s blížícím se koncem druhého poločasu.

Dnes přijel do Plzně ostravský Baník. Ten měl na domácí před zápasem náskok dvou bodů a také proto byl tento zápas považovaný za boj o čtvrté místo. V dresu domácích nemohl nastoupit vykartovaný Varadi, naopak za hosty hrál po dlouhé době René Bolf.

Od prvních minut začali diktovat tempo utkání hráči Baníku. V osmé minutě se hosté marně dožadovali penalty. Gólu se však dočkali v minutě třinácté, kdy se trefil Lukáš Magera. Ten se zjevil po nedorozumění domácí obrany sám před brankářem Ilizim a v pohodě ho podstřelil.

Baník dále útočil. V 16. a 32. minutě hlavičkovali Svěrkoš, respektive Rajtoral, po rohovém kopu Otepky těsně mimo. Ovšem ve 35. minutě si postavil míč z přímého kopu Lukáš Magera a levačkou zvýšil na 2:0.

42. minuta a opět standartní situace. Tentokrát poslal Rudolf Otepka do běhu balón Svěrkošovi, jehož pohotová střela skončila po teči v síti. Poločasový výsledek byl zasloužený a nic na něm nezměnila ani dvě střídání trenéra Levého..

Ani začátek druhé půle nepřinesl tlak Plzně. V 52. minutě po krásné akci a přihrávce Otepky přidal svou druhou branku v utkání Václav Svěrkoš. V těchto chvílích se hrál pěkný fotbal, na domácí straně střílel Sylvestre a Petržela, na straně hostů zejména Otepka.

Studená sprcha fotbalisty Plzně vyloženě nakopla, moravskému celku byla náhle vyrovnaným soupeřem. Několikrát na sebe upozornil aktivní Sylvestre - jeho střela ze 74. minuty znamenala největší ohrožení hostující brány v celém zápase. Pohotový golman Vašek však jeho pokus skvělým způsobem vyrazil na roh. Nedlouho před samotným závěrem střetnutí si domácí vypracovali sérii rohů a svého soka zatlačili, ovšem do výrazné gólové příležitosti se nedostali.

Zápas skončil zaslouženým vítězstvím Baníku, jenž se díky třem bodům posunul na třetí místo před Teplice, ty však utkání 19. kola ještě čeká.

Plzeň - Ostrava 0:4 (0:3)
13. a 35. Magera, 42. a 53. Svěrkoš

Plzeň: Ilizi - Knakal, Rada, Lecjaks, Krbeček, Rodrigues (41. Psohlavec), Petržela, Šiml (29. Navrátil), Sylvestre, Róth (65. Vrzal), Malchárek.

Ostrava: Vašek - Řezník, Bolf, Bystroň, Otepka (67. Ficek), Mičola, Rajtoral, Magera (85. Vrťo), Marek, Neuwirth, Svěrkoš (71. Zeher).