Zpět na » Synot liga » Zlín - Liberec 0:1 (0:1)

Synot liga - Zlín - Liberec 0:1 (0:1)

Zlín - Liberec 0:1 (0:1) © -

0

01.03. - V prvním zápase 19.kola se po vítězství ve Zlíně radovali liberečtí fotbalisté. Jediný gól utkání zařídil pohotovou dorážkou Andrej Kerič. Přestože snahu o vyrovnání nešlo zlínským v druhém poločase upřít, všechny tři body si z jejich stadionu nakonec odváží mužstvo severočechů.

Souboj mezi devátým a jedenáctým týmem ligové tabulky začal lépe Liberec a prvních deset minut se neslo ve znamení tlaku týmu z Podještědí. Zlínským vápnem létaly nebezpečné centry a v deváté minutě nestačilo mnoho a Liberec se mohl ujmout vedení. Svou šanci však neproměnil Kerič, jenž po vyraženém míči nezamířil přesně mezi tyče. V minutě třinácté musel proti přímému kopu Papouška vytáhnout jeden ze svých lepších zákroků i domácí golman Baránek. S přispěním svých obránců však nebezpečnou
situaci zažehnal.

V následujícím průběhu se ovšem otrkali i hráči Tescomy. V 15. minutě sklepl Kraus na Musila a jeho jedovku musela obrana hostí zblokovat na rohový kop. Pak se hra vyrovnala a a dalo by se říct, že krom zranění Musila žádnou podstatnou situaci ani nepřinesla. Až v 38. minutě padl jak blesk z čistého nebe první gól zápasu. Dort rozehrál rohový kop, míč se odrazil k Papouškovi, jehož střelu vyrazil Baránek pouze ke Keričovi. Ten už se zblízka nemýlil. Zbytek poločasu byl v moci libereckých hráčů a do kabin se tak šlo za stavu 0:1 pro severočechy.

Do druhého poločasu nastoupilo podle očekávání aktivněji mužstvo Zlína. Velké množství centrů, většinou z kopačky Žůrka, však svého adresáta nenašlo. Liberec nikam nepospíchal a po patnácti minutách druhé půle to vypadalo, jakoby s výsledkem byla spokojena obě mužstva. Zlínským scházela invence a s průnikem do vápna Liberce si nevěděli rady. Jednu ze sporadických šancí nabídla až 74. minuta. Dujka se zničeho nic objevil sám před Zlámalem, na hostujícího brankáře si ovšem nepřišel. "Ševci" nerezignovali a do konce zápasu se ještě snažili s výsledkem něco udělat. Kostrbatě vedené útoky ale neměli proti konsolidované defenzivě severočechů příliš velkou naději na úspěch. Slovan si závěr pohlídal a vrací se tak na sever Čech s pocitem hřejivých tří bodů.

FC Tescoma Zlín - FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 38. Kerič Rozhodčí: Makovička - Chytil, Vysloužil ŽK: Baranyai - Kerič, Zlámal

Diváci: 3022.

Zlín: Baránek - Pazdera, Zbožínek, Kroča, Penner - Kraus (81. Bačík), Zúbek, Šmahaj, Musil (30. G. Baranyai) - Vyskočil, Žůrek (63. Dujka). Trenér: Hoftych.
Liberec: Zlámal - Šinglár, Holeňák, Polák, Janů - Dočkal, Bílek, Dort, Papoušek (73. Dohnálek) - Nezmar (69. Smetana), Kerič (90. Košťál). Trenér: Škorpil.