Zpět na » Synot liga » Hodnocení 18. kola Gambrinus ligy

Synot liga - Hodnocení 18. kola Gambrinus ligy

Hodnocení 18. kola Gambrinus ligy © -

0

26.02. - Česká nejvyšší fotbalová soutěž má za sebou druhé jarní kolo a FotbalPortal.cz se za ním samozřejmě ještě jednou poohlédl. V článku nechybí sestava kola, týmem kola jsme zvolili Slovan Liberec.

Tým kola: Slovan Liberec
Liberečtí se na třetí tým prvoligové tabulky řádně připravili a v první půli rozhodli zápas. Už v 7. minutě se trefil Dort, po půhodině se krásně z přímého kopu prosadil Papoušek a třetí branku Slovanu zařídil skvěle hrající Kerič. Liberec poté kontroloval hru a v druhé půli přidal ještě jeden gól.

Hráč kola: Miroslav Slepička
Sparťanský útočník si utkání proti Žižkovu užíval. Byl velmi aktivní a neustále zlobil žižkovskou obranu. Ke skvělému výkonu přidal Slepička dvě trefy v prvním poločasu a výraznou měrou se tak podílel na vysokém vítězství 6:1.

Zajímavost kola: Důležité vyrovnávající branky na konci
Ve dvou utkáních padaly góly až v úplném závěru a pokaždé to byly branky velmi důležité. V utkání Bohemians - Plzeň se v 90. minutě prosadil Rezek a zajistil domácím alespoň bod. Naopak smutní byli domácí mostečtí příznivci, kteří přihlíželi brance olomouckého Hudce při standardní situaci.

Zklamání kola: Viktoria Žižkov

Žižkov nemusel do Axa areny ani jezdit. Tak odevzdaný soupeř už na Spartě dlouho nehrál. V obraně bída, v ofenzivě byla Viktoria neškodná. Sparta měla velmi usnadněnou úlohu. Jediným plusem Žižkova byl pěkný gól z kopačky Bukače.

Sestava kola: Pižanowski (Boleslav) - Studík (Most), Bystroň (Baník), Janů (Liberec) - Rajnoch (Boleslav), Papoušek (Liberec), Vacek (Sparta), Dort (Liberec), Střeštík (Brno) - Kerič (Liberec), Slepička (Sparta)