Zpět na » Synot liga » Brno - Slavia 2:1 (0:1)

Synot liga - Brno - Slavia 2:1 (0:1)

Brno - Slavia 2:1 (0:1) © -

2

25.02. - Nejskloňovanější jméno před zápasem Brna se Slavií znělo "Luboš Kalouda". Na domácího mladého záložník a juniorského vicemistra světa se na Městský stadion v Králově poli přijelo podívat mnoho zahraničních pozorovatelů, eminentní zájem získat ho předeslal ruský CSKA Moskva. V pondělí večer ho ale plně zastínil někdo jiný. Také hráč Brna, také středopolař a rovněž stříbrný z šampionátu dvacítek - Marek Střeštík.

Poprvé na sebe upozornil už v první minutě a aktivní a dravý útočný výkon podepsal vyrovnávací brankou, kterou dokončil brněnský obrat, když domácí dokázali během šesti minut ve druhém poločase otočit skóre zápasu a po zásazích Besty a právě Střeštíka se radovali z vítězství. Po momentálně druhé Spartě tak dokázali porazit i vedoucí Slavii. V obou zápasech přitom museli dohánět gólový náskok soupeře. V obou zápasech byl navíc tým z moravské metropole lepším a své soupeře skutečně přehrál.

Do zápasu oba trenéři nominovali sestavu s jediným osamělým hrotem. Na straně domácích to byl Aleš Besta, na druhé Střihavka. Hráči za sebou ještě neměli ani půlhodinu zápasu a druhý na hřiště přišel druhý útočník ve slavistickém dresu, Goce Toleski. Vystřídal obránce Theodora Gebre Selassieho, který už měl žlutou kartu a očividně nestačil rychlým ofenzivním hráčům Brna Bestovi, Kaloudovi a především Střeštíkovi, který zkoušel průniky, přihrávky i střely z dálky. Trenér Jarolím se tedy rozhodl stáhnout ho z hřiště a střídání využil i k přeskupení řad - Krajčík se zatáhl dozadu obranu a pražský tým změnil rozestavení na 4-4-2. Hře jeho týmu to jednoznačně prospělo, hra se vyrovnala a Daniel Pudil po odraženém rohovém kopu levačkou poslal míč do Lejsalovy sítě - 0:1. Zbytek poločasu se pak slavistům dařilo poměrně účinně kontrolovat hru proti brněnským, stále ještě otřeseným z nepříznivého stavu.

Do druhé půli oba trenéři poslali stejné jedenáctky, domácí Petr Uličný pouze přesunul Patrika Siegla z postu pravého záložníka na levý okraj obrany a opačným směrem se posunul Martin Kuncl. Ten dokázal na útočnějším postu dělat více starostí slavistické obraně než v prvním dějství nepříliš výrazný Siegl. Svoje útočné snahy tentokrát domácí dokázali dotáhnout až do branky, trefil se popáté v sezóně Aleš Besta. Ten se sice do té chvíle divákům ukazoval spíš v pozici běžce v ofsajdu nebo faulujícího hráče, vyrovnávací brankou v 59. minutě ale jistě potěšil domácí fanoušky. I u druhé brněnské gólové situace, která se odehrála necelých šest minut po vyrovnání, sehrál Besta důležitou roli. Dokázal se uplatnit před brankou, přistrčit balon na Střeštíka a ten už ho dostal za záda Martina Vaniaka - 2:1. Slavistický kouč Jarolím se pokoušel oživit hru střídáními, v závěru zápasu byli na hřišti hned tři útočníci jeho týmu - vedle Toleskiho i coby náhrada za Černého Jan Blažek a Milan Ivana, který v závěru vystřídal Střihavku. Goce Toleski měl v úplném závěru dvě slibné příležitosti, ale protože se mu nepovedlo prosadit se hlavou ani po zemi, zažil brněnský Městský stadion vítězný 25. únor domácího týmu.

Brno - Slavia 2:1 (0:1)