Zpět na » Synot liga » Most - Olomouc 1:1 (1:0)

Synot liga - Most - Olomouc 1:1 (1:0)

Most - Olomouc 1:1 (1:0) © sparta.cz - Milan Švenger

0

24.02. - Poslední Most přivítal při svých záchranářských bojích v klidném středu hrající Olomouc a prezentoval se daleko lepším výkonem než jaké předváděl na podzim, ale na více než na remízu to nestačilo.

Domácí hned od počátku začali aktivně a drželi se na polovině Hanáků, ale radovat se dříve mohli právě hráči Olomouce, po centru z levé strany hlavičkoval Jakub Petr těsně vedle Švengerovi branky. Na hosty platil svým rychlým pohybem hlavně Emil Rilke, v Mostě hostující z Teplic.

Po úvodní aktivitě Mostu se hra vyrovnala, míč sice drželi nadále svěřenci Roberta Žáka, ale boj o něj probíhal především ve středu pole, nikoliv blízko brankáře Drobisze. Zahrozit mohl až ve 28.minutě Pešír, avšak ten nedosáhl na hezký centr Rilkeho.

Domácí bavili fanoušky občas až komickými vložkami, například když se Trubila s Bogdanovem neshodli na signálu při rozehrávce přímého kopu. O chvilku později je však pobavili také gólově, na roh Stožického si naskočil stoper Studík a bylo to 1:0. Po centru Trubily mohl síť podruhé rozvlnit Pešír, ale z voleje branku překopl.

SIAD po brance ožil a hosty prakticky do ničeho nepouštěl, proto odcházel do šaten se zaslouženým jednobrankovým vedením.

Po poločase se konečně osmělili i svěřenci kouče Pulpita. Srovnat mohl Onofrej v 50.minutě, když k němu propadl dlouhý centr, Švenger mu však včasným vyběhnutím změnšil úhel a znemožnil skórovat. To bylo ze strany Olomouce na dlouhou dobu všechno, protože domácí znovu přidali na aktivitě a balon měli ve svém držení.

V 68.minutě mohl zvýšit agilní Pešír, jeho střelu až na poslední chvíli zastavil skluzem Hudec. Za pár okamžiků také po centru z levé strany Rilke, ten ale z malého vápna překopl branku. V 80.minutě se mohl krátce po svém střídání gólově uvést i Simpson, po tom, co k němu propadl míč za stopery, střílel těsně vedle pravé tyče branky Petra Drobisze.

Vyrovnání přišlo jako rána z čistého, po žlutém faulu Simpsona u postranní čáry a následném přímém kopu nedal z voleje Švengerovi šanci Hudec. Most přišel o vítězství v posledních minutách a nevyužil tak možnost odpoutat se od posledního místa vč tabulce.

Most - Olomouc 1:1 (1:0)

Branky: 33.Studík - 89.Hudec
ŽK: 43.Stožický - 13.Hudec
Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Lakomý
Diváci: 3730

Most: Švenger - Prášil, Studík, Webster, Škoda - Stožický, Gedeon, Bogdanov (56.Loos), Trubila - Rilke (87.Jamrich), Pešír (77.Simpson)
Olomouc: Drobisz - Jindříšek, Hudec, Škerle, Randa - Bajer (46.Janotka), Rossi, Melinho, Onofrej (69.Kazár) - Petr (75.Schulmeister), Hubník