Zpět na » Synot liga » Kladno - Mladá Boleslav 0:1

Synot liga - Kladno - Mladá Boleslav 0:1

Kladno - Mladá Boleslav 0:1 © -

0

24.02. - Utkání mezi sestupem ohroženým Kladnem a v posledních zápasech se trápící Mladou Boleslaví rozhodl jediný gól z úvodu zápasu. Postaral se o něj v 8. minutě Jan Rajnoch pohotovu střelou po rohovém kopu. Kladno sice ve zbytku utkání šance mělo, ani jednu z nich ovšem, z velké části dílem umu boleslavského brankáře Pižanowského, neproměnilo.

Po drobném oťukávání na obou stranách se ujala Mladá Boleslav už v osmé minutě vedení. Hodúr zahrával Rohový kop a v pokutovém území se nejlépe zorientoval Rajnoch, jenž pohotovou střelou přes hlavu překonal brankáře Pavlíka.

Od té doby se ovšem poločas nesl ve znamení Kladenského tlaku. Svými centry z křídelních prostorů hrozili hlavně Jablonský s Krobem. V 20. minutě mohlo být srovnáno. To když našel Jablonský po jednom takovémto nákopu přesně hlavu Kroupy. Vytáhlý útočník měl dost času rozmyslet si kam míč pošle, nakonec ho ale správně netrefil a byl z toho pouze odkop od Pižanowského branky. Do konce poločasu hosté útočili jen sporadicky a snažili se hlavně neinkasovat. Blízko vyrovnávajícímu gólu byl v prvním poločase ještě jednou Kroupa.Tentokrát sice zakončoval tak jak by si situace zasloužila, radost mu ale pokazil hostující brankář, který skokem k tyči jeho umístěnou střelu vyrazil. A když ve vyložených šancích selhali i Cigánek a Beneš, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Do druhé půle vstoupila ofenzivněji Mladá Boleslav. Trenér Ščasný si asi uvědomil, že bránění hubeného výsledku by pravděpodobně ke třem bodům nevedlo a tak se jeho svěřenci snažili z kraje druhého poločasu vstřelit ještě pojišťující gól. Ve slibných šancích se ocitli hlavně Řezníček a později i Rajnoch. Na Pavlíka v brance Kladna si ale nepřišli. Pak už přebrali otěže opět Kladenští. 2215 diváků vidělo místy až zoufalou snahu o zvrácení nepříznivého výsledku, gólman Pižanowski byl však vůči veškerým Kladenským záměrům rezolutně proti. Zlikvidoval jak odvážný průnik Jablonského, tak přímý kop Szaboua. Když potom brankou neskončila ani hlavička Beneše mířící těsně vedle šibenice mladoboleslavské branky, museli všichni přítomní diváci uznat, že za takovéto nakládání s gólovými šancemi si snad kladenští ani vyhrát nezaslouží.

Zápas ve kterém mělo Kladno převahu a dostatek gólových příležitostí tak skončil vítězstvím hostů z Mladé Boleslavi, kteří svou, prakticky jedinou, vyloženou šanci proměnili. Kladenští fotbalisté budou muset zabrat, pokud nechtějí, aby došlo na prognózy mnohých expertů. Ti tvrdí, že se Kladno s prvoligovou příslušností v tomto ligovém ročníku rozloučí.

SK Kladno - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)