Zpět na » Synot liga » Ostrava - Zlín 2:1 (1:0)

Synot liga - Ostrava - Zlín 2:1 (1:0)

Ostrava - Zlín 2:1 (1:0) © fcb.cz - Ondřej Ficek

0

23.02. - Baník Ostrava dokázal využít zaváhání Teplic a po vítězství nad Tescomou Zlín se severočechům přiblížil na rozdíl dvou bodů.

Domácí měli již před úvodním výkopem karty rozdány jasně: Teplice podlehly Liberci nečekaně tvrdě (4:0) a tak Ostravané mohli v případě vítězství vyvinout nátlak právě na Teplice. I když Zlín přijel s cílem vydat se ze všech sil, zpříjemnil Baníku cestu za body hned v počátku utkání, kdy se k dlouhému outovému vhazování nečekaně dostal až David Bystroň, který neváhal míč nakopnout do horního rohu branky, kterou hájil bývalý brankář Baníku, Vít Baránek.

Kapituloval ještě jednou, v 57. minutě a rozhodující slovo měl při situaci opět Bystroň, který výborně přiťuknul míč Svěrkošovi. Svěrkoš se nijak nepáral se zpracováváním pasu a urychleně vystřelil k levé tyči, kam se Baránek nestihl přesunout. Zajímavé byly také další příležitosti - Ještě v první půlce si ideálně naběhl na centr za obranu Svěrkoš, ovšem míč se mu zamotal pod nohama a sám se připravil o možnost sólového souboje s Baránkem. Václav Svěrkoš byl agilní i nadále a ve 48.minutě učil Baránka létat: pokud by zlínský golman nepoužil tygřího skoku, konečnou stanicí balonu by se jistě stala síť v bráně. Do výčtu příležitostí jistě patří i hlavička Magery, pokus Otepky a další, jenže většina z útočných akcí nedospěla k parametrům vyložené šance.

Což platí i o hostech z Valašska, jejich střely by se daly napočítat na prstech jedné ruky a jako stoprocentní šance se ukázala jen gólová střela Malára, jenž dorážel Krausův pokus, který Petr Vašek neudržel v rukavicích, a pokus Zbožínka, který po minele Čoupka nedokázal z pěti metrů dopravit balon do branky. Situace ze 61. munty těsně před kontaktní brankou hostí byla zajímavá v taktických manévrech zlínského kouče Hoftycha. Avizoval střídání Krause, ale nakonec výměnu hráčů ponechal až po rozehrání přímého kopu. Balon doputoval ke Krausovi, jehož střela byla nad Vaškovy síly a kterou dorazil Malár do branky. Krok s ponecháním Krause na hřišti se tedy velmi vyplatil.

Zlín byl gólem vyhecován a začal hrát daleko více otevřený fotbal, ke kterému zdatně sekundoval i Baník a poslední dvacetiminutovka byla zřejmě nejpohlednější. Jenže pro pero novináře se jednalo o krutých dvacet minut, nemělo o čem psát a inkoust vysychal. Týmy se střídaly v rychlých protútocích, ale obranné řady byly pevné. Typickým příkladem byl únik Svěrkoše, který vyšuměl skoro až k rohovému praporku, jelikož Kroča se nenechal přetlačit.

Skóre se již nezměnilo, ale rozhodně k tomu mohla být příležitost po ruce Zúbka v 38.minutě, rozhodčí Příhoda, nakonec oceněný známkou sedm byl velmi schovívavý a ne jen k této penaltové akci, ale v mnoha situacích, kdy vzduchem letěla vůně nedovoleného zákroku.

Nadprůměrná ligová návštěva tedy odešla spokojena, jejich miláčci, na které čekali celou zimu, zvládli úlohu favorita a nedovolili Zlínu odvézt jediný bod.

Ohlasy trenérů:

Pavel Hoftych(Zlín): „Na dobu, kdy se hraje, to byl zápas kvalitní, měl vysoké tempo, hrálo se s nasazením. Špatně jsme začali, do hry jsme se dostali až v závěru první půle. Druhý poločas se nám povedl lépe, bohužel šance na vyrovnání jsme nevyužili. Přesto tým zaslouží pochvalu za obrovskou vůli a snahu,“

Karel Večeřa(Ostrava): "Musím ocenit morálku mužstva. Ve druhém poločase to bylo hodně náročné, navíc jsme v době kolem gólu Zlína neprožívali nejlepší pasáž v utkání. Na těžkém terénu to bylo o vůli, bojovnosti, morálce, a to všechno bylo z naší strany perfektní. První půle byla z naší strany hodně kvalitní, mohlo tam padnout branek víc. Bohužel přišla korekce a pak i další velká šance soupeře na vyrovnání. V závěru se hrálo nahoru dolů, neudrželi jsme míč vpředu, takže se ukázalo, že pořád je na čem pracovat."

FC Baník Ostrava - FC Tescoma Zlín 2:1 (1:0)