Zpět na » Synot liga » Páni střelci, probuďte se!

Synot liga - Páni střelci, probuďte se!

Páni střelci, probuďte se! © -

0

Líbilo se

19.02. - Po více než dvouměsíční pauze jsme mohli opět vyrazit na ligový fotbal. Teploty se sice pohybovaly jen lehce nad bodem mrazu, přesto návštěvy na většině stadionů nebyly nejhorší. Co ale zůstalo za očekáváním, je počet vstřelených branek. Míč si našel cestu do sítě pouze ve třinácti případech.

To dává nelichotivý průměr 1,625 branky na zápas. Pouze Sparta a Plzeň se gólově prosadily více než jednou, pěti týmům se branka vstřelit nepodařila a ostatní se pak radovali pouze jednou. Jen malou bolístkou je fakt, že žádný zápas neskočil 0:0.


Góly jsou kořením fotbalu a kvůli nim chodí fanoušci na stadiony. Toto kolo jim je ale po hříchu v hojné míře nenabídlo. Na zimní období byly stadiony docela zaplněny. Pouze ve dvou případech se návštěva nepřehoupla přes čtyři tisíce. Shodou okolností to bylo v obou pražských zápasech.


Nejvíce zarážející to bylo na Strahově, kde hrála Slavia s Českými Budějovicemi. Na stadion si našlo cestu pouze 2339 nejvěrnějších fanoušků - a to je na vedoucí tým ligy ukrutně málo! Uspokojivá návštěva nedorazila předtím ani na třetí kolo Poháru UEFA proti anglickému Tottenhamu. Sešívaní jsou v lize první, nehrají špatný fotbal a v zimě hodně nakupovali. Co už chtějí fanoušci Slavie více? Doufejme, že výrazně lepší návštěvy budou chodit na nový stadion, který se má otvírat zhruba za měsíc. I přes tuto slabou návštěvu je průměr tohoto kola necelých 4200 diváků na zápas.


Pokud mají návštěvy s lepšícím se počasím růst, musí přijít lepší fotbal a hlavně góly. Výmluvy typu nerozehranosti či nesehranosti jsou včerejší. Divák je schopen odpustit technické nedostatky, pokud se zápas odehraje s nejvyšším nasazením. Branky pak prostě přijdou.


Bohužel hned v úvodním v televizním přenosu nám ukázali někteří hráči Českých Budějovic, proč na fotbal nejít. Kromě teatrálního vystoupení brankáře Kučery a povalujících se hráčů se „předvedl“ hlavně Václav Mrkvička. Ten byl nevinně faulován uprostřed hřiště u autové čáry. Po běžném zákroku slávistického hráče se svalil za autovou čáru, když ale zjistil, kde leží, náhle se převalil do hřiště! Osmadvacetiletý útočník musel být samozřejmě ošetřen na hrací ploše, což zabralo takovou minutku času. Po zahájení hry hned vyskočil a rozhodčí Jech ho bez váhání pustil opět na hřiště! Přitom rozhodčí má právo nechat takovéhoto hráče u lajny nějakou tu minutku tzv. vydusit.


Ze všech stran slyšíme před každou sezónou, jak chce hrát každý líbivý fotbal pro diváky. Jestli tohle má být atraktivní hra, to ať si každý posoudí sám.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Mike - 20.02. Odpovědět

Zizou: to je možný, ale když to tak vezmeš, kde by byla Sparta bez prachů? Kde by byly ty velkokluby bez prchů??? Byly by rádi za to co jsi řekl.

Mike
Zizou - 19.02. Odpovědět

Kde beres ze Chelsea je velkoklub.To je akorat tym co hraje chvilku na vrchu a to navic jenom diky prachum kdyby tam neprilezl abramovic dneska hrajou stred 2.ligy.

Lord - 19.02. Odpovědět

jj zinedine

Lord

Jooo kdyby byl v GL opravdej velkoklub a hrál by hezkej fotbal, padalo by víc golů a chodilo by i víc lidí. Jenže Spa a Sla to jsou oproti těm evropskym klubum,jako Real nebo Chelsea jenom pralesní týmy. Chce to prachyyyyyyy Smajlík 3 !!!!!!!!!!!!!! Smajlík 3

aaa auto sračka
goodbay - 19.02. Odpovědět

Jsem fakt zvědavej kolik bude chodit diváků na novej slavistickej stadion. Pořád všude slyším: až bude novej stadion budou chodit i lidi! NO nic tomu nenasvědčuje i když je slávie první stejně tam "nikdo" nechodí. Smajlík 14 Smajlík 16

goodbay

prestan tu bulet spartane, proc nerozebiras situaci na stinadlech treba?

koscheen

Jen pro info, na Stínadla přišlo o 3tisíce lidí více než na Slavii ;)

Martin Kovařík
Hory - 19.02. Odpovědět

Na třetí tým ligy tak nic moc! A navíc to bylo derby dvou měst od sebe dvacet kilometrů vzdálených.

Hory
Lhotka - 19.02. Odpovědět

Na třetí tým ligy sice nic moc, ale naše špička nepředvádí fotbal, na který by mělo přijít více fanoušků.

Lhotka
Košty - 19.02. Odpovědět

ta fotka je drsná, hlavně vedle ten Franta Straka Smajlík 2 Smajlík 18

Košty
KaPi - 19.02. Odpovědět

Souhlasím! Franta je borec! Smajlík 1 Smajlík 18

KaPi
Maty - 19.02. Odpovědět

Franz je nej.Doufám, že bude ještě v nějakém "Studiu Fotbal" ,jeho analýzi a postřehy nemají chybu. :))

Maty
Reklama
Reklama
Nejnovější články