Zpět na » Synot liga » Liberec - Ostrava 1:1 (0:0)

Synot liga - Liberec - Ostrava 1:1 (0:0)

Liberec - Ostrava 1:1 (0:0) © -

0

18.02. - Po nevýrazném prvním poločase začali druhý aktivněji hosté. Ovšem jejich kombinacím vázla finální přihrávka. Poté převzal iniciativu Liberec a po několika neproměněných šancích šel zaslouženě do vedení po Papouškově skvěle provedeném přímém kopu. Záhy ovšem odpověděl přes bránícího Holeňáka Svěrkoš a dal tak zápasu konečnou podobu skóre.

V prvním poločase se hrál nezáživný fotbal. Hráči se topili v nepřesných přihrávkách na obou stranách. Vázla především finální přihrávka. Většina střel končila za brankou a brankáři na obou stranách neměli mnoho práce. Přesto měl více míč na svých kopačkách Liberec.

Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté. Mičola dokonce vstřelil branku, kterou mu ovšem správně rozhodčí Kovařík neuznal kvůli ofsajdu. Následně si poradil s Papouškovou střelou Vašek a Bílkovy ruky ve vlastním pokutovém území si nevšiml rozhodčí. Vše skončilo tím, že Večeřa dvakrát vystřídal. Poté převzal iniciativu na hřišti Liberec.

Liberec se čím dál častěji tlačil do zakončení. Obrana Baníku v této chvíli odolávala velkému tlaku. Ovšem Bílek ani Nezmar svoje šance neproměnili. Zvláště Nezmarova šance volala po gólu. Ale místo gólové střely raději přihrával.

Poté se ke standardní situaci postavil Papoušek. Precizní střelou k tyči, kterou lehce tečoval konečky prstů Vašek, poslal domácí do vedení.

Neuběhla ani minuta a Svěrkoš vyrovnal. Dostal se do zakončení přes bránícího Holěňáka a přízemní střelou překonal padajícího Zlámala.

V závěru druhého poločasu se ještě mohlo měnit skóre. Nejprve se Smetana zjevil sám před Vaškem, ale trefil pouze brankáře hostí.

O dvě minuty později mohl strhnout vítězství na svou stranu hostující Rajtoral, ale jeho hlavičce scházelo pár centimetrů.

Oba týmy se tedy rozešly smírně 1:1.

Hodnocení utkání podle hostujícího Karla Večeři:
„Jsem spokojen především s výsledkem, byli jsme pasivní, neměli jsme střed hřiště. Měli jsme tu velkou ztrátu míčů, je potřeba to zlepšit. Chyběla nám také kvalita v předfinální fázi,“ nešetřil kritikou kouč Baníku.
„Líbil se mi úvod a závěr druhého poločasu,“ našel také slova chvály svých svěřenců Večeřa.

Hodnocení utkání domácího Ladislava Škorpila:
„Nemáme se za co stydět. Dobývali jsme jejich branku. Nedali jsme gól ze hry, pouze díky trestnému kopu. Poté přišlo jedno zaváhání a bum. Chtěli jsme se zaměřit na týmové bránění, nedovolili jsme toho Baníku tolik. Byla to ztráta koncentrace po vstřelené brance. Zbytečný gól,“ zhodnotil Škorpil.

FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Branky: 80. Papoušek - 81. Svěrkoš