Zpět na » Synot liga » Slavia - Budějovice 1:0 (0:0)

Synot liga - Slavia - Budějovice 1:0 (0:0)

Slavia - Budějovice 1:0 (0:0) © -

0

17.02. - V neděli večer přijely na promrzlý Strahov České Budějovice. Vedoucí celek ligy se dlouho proti Jihočechům trápil, ale v 84. minutě vstřelil rozhodující branku Jaroslav Černý.

České Budějovice si přijely pro bod a od začátku pro jeho získání dělaly, co mohly. Často hráči Budějovic zdržovali, hráli velmi agresivně a tvrdě. Dlouho jim tato taktika vycházela. Slávisté vypadali, jakoby byli ještě v šatně.

Jedinou šanci první půle měl Goce Toleski. Ivana, který ve 25. minutě vystřídal zraněného Střihavku, ho krásnou přihrávkou vybídl ke skórování, ale Kučera fantasticky kryl. První poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Slávisté byli aktivnější, Budějovičtí agresivnější.

Do druhého poločasu vstoupili Slávisté mnohem lépe. V 53. minutě byl v hlavní roli znovu Toleski. Krásně kopnul přímý kop, za kterým se Kučera jen ohlédl. Trefil však pouze tyč. 65. minuta a do třetice Toleski. Po dobré přihrávce postupoval sám na Kučeru, ale rozhodčí pískl vymyšlený off-side. Toleski zakončil a dostal žlutou kartu.

Slávisté v této době tlačili, bídných 2339 diváků hnalo své hráče do útoku. Budějovice trpělivě vyčkávaly a čekaly na brejky. V 84. minutě se sešívaní dočkali. Nejlepší hráč na hřišti Jaroslav Černý potrestal svůj bývalý klub. Po střele Kalivody, kterou vyrazil Kučera, dorazil do prázdné branky agilní Černý.

Do konce zápasu se skóre nezměnilo. Slávisté udrželi "silou vůle" pětibodový náskok nad Spartou, Budějovice zůstaly osmé.

Karel Jarolím (Slavia): „Do zápasu jsme vstoupili agresivně, České Budějovice jsme dostali pod tlak. Později jsme nedokázali podržet balon, kromě jedné šance Toleskiho jsme moc nadějných šancí neměli. Goče Toleski měl dát branku, zápas by poté vypadal úplně jinak. Do druhé půli jsme vstoupili aktivně, měli jsme dobré příležitosti skórovat a trefili jsme tyč, soupeře podržel brankář Kučera. V závěru jsme přeskupili rozestavení, vysunuli jsme Martina Latku, protože jsme chtěli získat výškovou převahu. Martin byl u vítězného gólu, nahrál Kalivodovi, jehož střelu dohrál Jarda Černý,“ uvedl trenér Slavie Karel Jarolím.

František Straka (Budějovice): „Mrzí nás, že jsme nezískali aspoň bod, který by byl pro nás velkým úspěchem. Slavia začala náporem, my jsme hráli kostrbatě. Do utkání jsme šli s cílem nepustit Slavii do šancí a hlavně důsledně bránit,“ dodal k zápasu Straka.

Slavia - České Budějovice 1:0 (0:0)

Branka: 84. Černý
Rozhodčí: Jech - Wilczek, Slavík. Žluté karty: Toleski - Homoláč, Kučera
Diváci: 2 339
Slavia: Vaniak - Krajčík, Brabec, Latka, Dřížďal - Jarolím (54. Kalivoda), Tavares (72. Suchý), Abraham, Černý - Toleski, Střihavka (25. Ivana)
České Budějovice: Kučera - Žižka (82. Šmíd), Hunal, Homoláč, Peroutka - Mezlík (78. Pivoňka), Hílek, Vozábal, Mrkvička (86. Svátek), Šíma - Stráský