Zpět na » Synot liga » Boleslav - Jablonec 1:1 (1:0)

Synot liga - Boleslav - Jablonec 1:1 (1:0)

Boleslav - Jablonec 1:1 (1:0) © -

0

17.02. - Fotbalisté Mladé Boleslavi nedokázali okusit ani na poosmé, jak chutná vítězství, a získali tak doma pouze bod za remízu 1:1 se zachraňujícím se Jabloncem. Domácí dostal do vedení z penalty kapitán Rajnoch, ve druhém poločase vyrovnával chvilku po svém příchodu na hřiště mladý Necid.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, ovšem branku Pižanowskiho vážněji neohrozili. A tak se tleskalo na druhé straně. Kalina se pustil do sóla přes vápno hostí a zde jej zastavil nedovoleně Homola. Následnou penaltu bezpečně proměnil Rajnoch.

Poté se do hry vloudilo mnoho chyb a nepřesností. Zvláště Hodúrovi tento zápas nevyšel podle představ. Každá druhá přihrávka nenašla svého adresáta. Příliš rychle se poroučel na zem po kontaktu s protihráčem a zadal tak na rychlé brejky hostí.

Když už to vypadalo, že se do poločasu nestane nic vážného, zjevil se osamocený Klapka před gólmanem Pižanovskim. Jenže se asi lekl toho, jak lehce se k němu dostal balon, a svoji šanci zahodil.

Po poločase se očekával tlak domácích, kteří si byli vědomi toho, že za stavu 1:0 není zápas vyhraný. Jenže se nepoučili z chyb v prvním poločase a dnes střelecky aktivní Klapka dalekonosnou ránou po zemi donutil Pižanowského k efektnímu zákroku. Ani toto nepřišlo domácím jako varování, a tak musel přijít trest. Slovák Žofčák napřáhl za velkým vápnem a jeho střelu vyrazil Pižanowski pouze na břevno, od kterého se míč dostal přímo k nohám nehlídaného Necida, který poté uklidil míč do odkryté branky. Necid byl v tuto chvíli na hřišti sotva dvě minuty.

Kdo očekával po vyrovnání nápor domácích, tak se spletl. Byl to opět Necid, kdo mohl poslat hosty do vedení. Žofčák nacentroval z leva na malé vápno, kde míč propadl k úplně volnému Necidovi, ten si jej skvěle zpracoval, jenže koncovku totálně nezvládl a byl z toho jen odkop od domácí branky.

Když už to vypadalo na remízu, odcentroval levačkou Kysela do vápna soupeře, tam se zjevil osamocený Holub. Jeho hlavička již vypadala, že skončí v síti, ovšem Špit vytasil zákrok kola a v záklonu vyrazil jeho hlavičku nad branku. Boleslavští se poté již k ničemu nedostali, a tak zápas skončil remízou 1:1.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 97 1:1 ( 1:0)

Góly: 7. Rajnoch (p) - 65. Necid

Rozhodčí: Příhoda - Ondo, Novák

ŽK: Řezníček, Táborský, Kopic, Procházka - Hloušek, Huber, Eliáš, Necid

Diváci: 4068

Boleslav: Pižanowski - Procházka, Rajnoch, Kopic, Kalina -,A.Mendy (68. Sedláček), Táborský (81. Vaněček), Hodúr, Poláček (72. Holub) - Řezníček, Kysela.

Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Homola, Hamouz - Žofčák (82. Michálek), Loučka, Valenta, Straka 63. Necid), Hloušek - Klapka.